ФСБ замовила програму для ідентифікації користувачів браузера Tor, — ВВС

Російська IT-компанія "Сайтек" на замовлення підвідомчого Федеральній службі безпеки РФ науково-дослідного інституту "Квант" розробила програму "Наутілус-С" для деанонімізації користувачів браузера Tor
 

Дізнатися про це вдалося завдяки хакерському злому "Сайтек", що відбувся 13 липня цього року, повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

Хакери поділилися з журналістами отриманими документами. У них йдеться як мінімум про 20 IT-проектах, над якими працював "Сайтек" на замовлення російських спецслужб і відомств.

У браузері Tor з'єднання проходить не через одну, а мінімум через три проміжні точки, із додатковим шифруванням та дешифруванням на кожному етапі. Це дозволяє захищати онлайн-конфіденційність користувачів від механізмів аналізу трафіку за аналогією з шарами цибулини, які огортають її серцевину.

"Наутілус-С" включає в себе підставний "вихідний" вузол Tor — сервер, через який робляться запити на сайти.

"Знаючи, в який момент конкретний користувач відправляє запити через Tor, оператори програми можуть при певному везінні зіставити їх за часом із заходами на сайти через підконтрольний вузол", — пише ВВС.

Схожий тип хакерських атак на користувачів Tor виявили у 2014 році в Університеті Карлстад у Швеції. Фахівці розповіли про 19 підозрілих "вихідних" вузлах Tor, 18 із яких керувалися з Росії.

Нагадаємо, що 11 липня 2019 року понад 600 тисяч користувачів із Росії скористалися браузером Tor, встановивши історичний максимум для сервісу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook