"Форт Трамп": Дуда запропонував США розмістити в Польщі постійну базу

Президент Польщі Анджей Дуда попросив США про розміщення постійної американської військової бази, запропонувавши назвати її "Форт Трамп"

Про це він заявив під час зустрічі з американським президентом у Білому домі, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.

Дуда пояснив, що американська база буде оплотом проти загрози з боку Росії.

Трамп сказав, що погоджується з Дудою щодо того, що Москва "агресивно діяла" в регіоні та заявив, що польський запит на розміщення бази перебуває на розгляді. За його словами, такий проект може коштувати близько $2 мільярдів.

"Ми дуже серйозно розглядаємо це питання. Я знаю, що Польща дуже цінує цю ідею, і так, це те, що ми розглядаємо", - заявив Трамп.

Міністр оборони США Джим Маттіс заявив, що американські військові вивчали варіанти з Польщею, але попередив, що жодних рішень поки не схвалювали.

"Це не просто база. Йдеться про тренувальні об'єкти. Це стосується технічного обслуговування на базі, всіх цих речей. Там є безліч деталей, які ми повинні вивчати разом із поляками", - пояснив Меттіс.

Нагадаємо, міністр оборони Польщі заявив, що військові операції Росії, зокрема в Україні, спрямовані на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО, тому пропонує США побудувати військові бази на території країни.

Довідка: Польща неодноразово зверталася з пропозицією щодо постійної військової присутності США на своїй території.

Нині США розміщують війська у Польщі на ротаційній основі, але постійно діючі війська будуть дорогими через витрати, які можуть включати житло для сімей, школи та лікарні.

У травні Москва висловила занепокоєння через ідеї Польщі, заявивши, що розширення НАТО до російських кордонів підірвало би стабільність у Європі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна