Схема Фірташа: Чим загрожує олігарху ймовірне втручання в американські вибори

Чи призведуть ймовірні звинувачення у використанні корупційних коштів з України до імпічменту Дональда Трампа, сказати напевне важко. Але те, що витрачені на підтримку республіканців гроші стануть великою проблемою для самого Дмитра Фірташа, сумніватися не доводиться

Схема Фірташа: Чим загрожує олігарху ймо…

Інформацію про те, що український олігарх Дмитро Фірташ через посередників може бути причетний до незаконного фінансування передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа, яку оприлюднили в Politico, важко назвати цілком несподіваною новиною.

Оскільки від самого моменту арешту бізнесменів Льва Парнаса та Ігоря Фрумана, які тісно співпрацювали з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані та щедро, дуже щедро, жертвували у виборчі фонди республіканців, у всі виникало одне-єдине питання. Звідки два бізнесмени з сумнівною репутацією, одного з яких незадовго до того виселили з будинку за несплату орендної плати, раптом знайшли можливість заплатити у виборчий фонд Трампа 300 з гаком тисяч доларів, і це не рахуючи пожертв на користь інших республіканських політиків?

Тому коли за декілька тижнів сплила інформація, що ці бізнесмени достатньо тісно співпрацювали з Дмитром Фірташем, і в момент, коли їх "замели" в аеропорту, якраз готувалися летіти до Відня з ним на зустріч, підозра в можливих опосередкованих фінансових зв’язках між командою Трампа і Фірташем з'явилась сама собою.

Слід зазначити, що чіткого й однозначного підтвердження цієї підозри немає і дотепер. Але за пошуки такого підтвердження взялися слідчі комісії Конгресу США.

Зокрема, конгресмен Джеймі Раскін заявив, що необхідно розслідувати роль, яку зіграв Дмитро Фірташ під час виборів у США. Оскільки Фірташ, окрім всього, може бути й агентом впливу російського уряду.

І якщо Палаті представників вдасться довести той факт, що гроші Фірташа, екстрадиції якого вимагає влада США через звинувачення його в корупції, "зіграли" на попередніх президентських виборів, це буде потужним козирем проти чинного президента США.

У такий спосіб Дональд Трамп і Рудольф Джуліані, які дуже любили поговорити на тему того, що родина Байденів користувалася грішми, отриманими корупційними коштами з газових оборудок в Україні, самі користувалися аналогічними грошима. Причому їхня вина, на відміну від поки що цілком гіпотетичної провини Байденів, може буде доведена, оскільки в американського слідства є Парнас та Фруман, а в разі певного везіння може опинитися і сам Фірташ. І пояснювати походження коштів, пожертвуваних демократам, їм таки доведеться – хоча б для того, щоб скоротити ймовірні терміни ув’язнення.

Чи буде цей козир в руках демократів достатнім, щоб реалізувати сценарій імпічменту Дональда Трампа – покаже час. Але для Фірташа звинувачення у втручанні в американські вибори можуть стати руйнівними. Адже якщо демократам вдасться довести рух коштів по схемі "Фірташ – близькі до нього бізнесмени Парнас та Фруман – виборчі фонди Республіканської партії", то і Трампу, і всім решту республіканцям буде вигідно доводити, що Фірташ намагався їх використати "втемну", підвівши до них двох бізнесменів із сумнівною репутацією.

За такого сценарію їм доведеться почати активне відбілювання власних персон за допомогою демонстративних вимог розслідувати діяльність Фірташа і довести, що він олігарх зі зв’язками із мафією, агент впливу російського уряду чи хто завгодно іще. А зовсім не ділок, який випадково потрапив в поле зору американських правоохоронців, і вирішив дати хабар – пардон, внесок у передвиборний фонд майбутнього президента США – щоб якось полегшити свою долю. Бо в такому разі вийде, що чинний президент гроші взяв – а ніякої практичної допомоги Фірташеві так і не надав. Що виглядає якось дуже негарно навіть за українськими "бізнес-стандартами".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"