Фірма сина Луценка фігурує у справі про контрабанду ліса, – ЗМІ

ДБР підозрює посадовців Житомирської митниці ДФС у змові з співробітниками Держлісагенства та низкою приватних фірм для налагодження схеми з розкрадання лісу на території Житомирської області та його експорту

Про це йдеться в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках кримінального провадження № 42019060000000060 від 27 грудня 2019 року, передає Depo.ua із посиланням на "Наші гроші".

В клопотанні ДБР фігурують 11 приватних підприємств, які скуповували лісоматеріали та деревне вугілля у ФОП.  Зазначається, що матеріали були отримані шляхом незаконних рубок або їх продавали лісгоспи під виглядом сировини, щоб уникнути аукціонів, які передбачені для кругляка. Далі фірми вносили в документи сфальсифіковані дані про походження лісу та пиломатеріалів, а потім відправляли їх в Житомирське облуправління лісомисливського господарства, щоб отримати сертифікати для експорту.

На думку слідчих, ці сертифікати видавалися на підставі підроблених документів посадовими особами Житомирського обласного УЛМГ за гроші. Також з корисливих мотивів посадовці Житомирської митниці не проводили належний контроль при митному оформлені товарів.

У судових ухвалах повідомляється, що в останній місяць слідчі ДБР отримали доступ до документів Київської митниці Держмитслужби та Житомирського обласного Житомирського обласного УЛМГ.

У видання захначили, що начальник цього управління Андрій Курінський був звільнений у вересн. 

ДБР встановила, що до вказаної схеми можуть бути причетні  ПП "Тімбертрейд", ТОВ "Грінвол", ТОВ "СІД форест", ПП "Євросантехсервіс", ТОВ "БДК Сервіс", ТОВ "Ель меліна", ТзОВ "Адманс", ТОВ "Євро пак трейд", ТОВ "Вуд експорт юа", ТОВ "Вордтрейдюа" та ТОВ "Нор тун".

Засновником "Нор тун" є компанія "Грин Вей", що належить сину екс-генпрокурора Юрія Луценка Олександру. Його партнером по цій фірмі є Віталій Морозюк, який був директором ТОВ "Бел Фам", що належить знову ж Луценку-молодшому.

За даними "Наших грошей", в 2018 році "Нор тун" експортувала пиломатеріалів майже на $18,50 млн. Основними покупцями були Південна Корея та Малайзія.

Син Луценка до початку 2019 року був співвласником ТОВ "Грандвуд груп", яке займалося лісозаготівлею та оптовою торгівлею деревиною. Ця ж володіє ТОВ "Веар", яке має лісопилку в Рокитному Рівненської області

У виданні заявили, що засновниками "Грандвуд груп" є екс-партнери Луценка-молодшого: Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик. Останній відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ Геннадія Буткевича. В 2017 році Ірина Луценко декларувала продала Наумику рухоме майно на 1,89 млн грн.

Держлісагенством останніми роками керував Володимир Бондар, якого уряд звільнив у вересні 2019 року. Бондар, на думку видання, має  близькі дружні стосунки з тепер уже колишнім генеральним прокурором Юрієм Луценком.

Про причетність Генпрокуратури до контрабанди лісу раніше заявляв і колишній виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, який входив до найближчого оточення екс-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Окрім того, "Наші гроші" нагадали, що екс-співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус у суді заявив, що Буткевич – "найліпший друг Луценка". В 2016-2018 роках Держгеонадра та суди передали низку спецдозволів на користування надрами фірмам, що належать Буткевичу та іншим представникам АТБ.

Нагадаємо, Гончарук встановив дедлайн із забезпечення централізованого обліку деревини в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme