Facebook покаже користувачам, чи стали вони жертвами російської "фабрики тролів"

Компанія Facebook Inc. до кінця року створить портал, завдяки якому користувачі зможуть визначити, чи стикалися вони в цій соцмережі або в Instagram з російською пропагандою

Depo.Світ
23 листопада 2017 07:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявили у компанії Facebook Inc., передає Depo.ua.

"Ми скоро створимо портал, що дозволяє людям у Facebook дізнатися, які з Facebook-сторінок або Instagram-акаунтів "Агентства з вивчення інтернету" вони лайкали і за якими стежили в період з січня 2015 року по серпень 2017 року", - кажуть у компанії.

Цей інструмент буде доступний у довідковому центрі Facebook.

"Агентство з вивичення інтернету" з Санкт-Петербурга називали серед тих, які впливають на громадську думку в інтересах влади Росії. Співробітники Facebook Inc. характеризують її як "агента, що намагається підірвати" демократію в США.

Нагадаємо, 6 вересня директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос заявив, що протягом двох років пов'язані з Росією акаунти купували рекламу в соцмережі, яка носила політичний характер.

Представники Facebook повідомили, що вони простежили продаж реклами на загальну суму $100 тис. Було виявлено, що 3300 рекламних оголошень мали сліди, які вели саме до російської компанії.

21 вересня стало відомо, що Facebook вирішив повністю співпрацювати із федеральною владою і передасть в Конгрес дані про куплену за російські гроші рекламу на виборах-2016.

Facebook виявив також створення фейкових акаунтів з Росії для поширення в соцмережі політреклами під час виборів президента США у 2016 році.

За даними Facebook, опублікованих росіянами повідомлень було близько 80 тисяч, і близько 126 мільйонів американців, або більше половини виборців, можливо, переглянули ці публікації. Йдеться про повідомлення, які були опубліковані в період з червня 2015 до серпня 2017 року. Вони зачіпали теми, дражливі для американського суспільства, зокрема, відносини між представниками різних рас.

Водночас американські сенатори розкритикували Facebook та інші провідні соціальні мережі, які не змогли запобігти можливим зловживанням з боку росіян під час президентської кампанії 2016 року.

Довідка: Спецслужби США звинувачують Росію в кібератаках, в тому числі і в зломі серверів штатів під час передвиборної кампанії в Америці. На їхню думку, метою подібних кібератак було бажання допомогти Дональду Трампу перемогти в президентських перегонах.

У свою чергу, Трамп називав такі звинувачення перебільшеними. Однак пізніше він визнав, що Росія могла втрутитися в президентські вибори США в 2016 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ