Європейський суд зобов'язав Росію виплатити Навальному та Яшину понад 50 тисяч євро

Європейський суд з прав людини відмовив Росії у перегляді задовільного рішення за скаргою члена федерального політичної ради РПР-ПАРНАС Іллі Яшина і лідера "Партії Прогресу" Олексія Навального
Depo.Світ
22 квітня 2015 06:49
ФОТО: depo.ua

"Суд не став направляти справу Навального і Яшина у Велику палату. Таким чином, рішення набуло чинності", - розповів представник суду, передає depo.ua з посиланням на "Дождь".

Навального і Яшина затримали 5 грудня 2011 після мітингу опозиції на Чистих прудах у Москві. Того дня там проходила акція протесту у зв'язку з результатами голосування на виборах до Держдуми, які пройшли напередодні - лідируючою партією була провладна "Єдина Росія".

Акція опозиції була санкціонована столичною владою, але частина активістів влаштувала ходу в бік Луб'янки. Навального і Яшина засудили до адміністративного арешту на 15 діб.

ЄСПЛ визнав, що при затриманні опозиційних політиків були порушені чотири статті Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, були порушені норми, що гарантують свободу зборів і забороняють нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження. Також було встановлено порушення права на свободу та особисту недоторканність і права на справедливий суд.

Рішення Європейського суду з прав людини зобов'язує Росію виплатити Навальному і Яшину компенсацію в розмірі 26 тисяч євро кожному.