UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Європарламент квапить Британію та Єврораду з остаточним Brexit-рішенням

Велика Британія та Європейська рада мають якнайшвидше визначити терміни та умови продовження процедури Brexit, що особливо важливо у контексті травневих виборів до Європарламенту
 

Таке звернення керівників політичних груп Європарламенту із пропозиціями про застосування статті 50 Угоди щодо виходу Британії зі складу Євросоюзу погоджено 10 квітня, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Голова Європарламенту Антоніо Таяні на прес-конференції за підсумками зустрічі з лідерами держав та урядів ЄС, які прибули до Брюсселя на позачерговий саміт, заявив: «Для Європейського парламенту насамперед важливо захистити права європейських громадян, які проживають у Великій Британії, і права британців, які живуть у Європі. Ми переконані, що вихід за сценарієм no-deal (без угоди – ред.) спричинить величезну шкоду громадянам та підприємствам, і такого сценарію слід усіляко уникати, якщо не сказати – за будь-яку ціну».

Таяні закликав Лондон якомога швидше внести ясність щодо власних намірів. Від цього та від дати виходу Британії з ЄС залежить початок переговорів про подальші відносини. Це питання впливає також на вибори до Європарламенту, які мають відбутися у травні, і підготовка до яких відбувається в ситуації невизначеності.

«Будь-яке продовження (застосування статті 50  – ред.), яке виходить за дати проведення європейських виборів, має передбачати зобов’язання Великої Британії щодо участі у цих виборах. Ми не можемо допустити, щоб європейські вибори перетворювалися на щось подібне до гри. Парламент, який у цьому році має 751 депутатів, чи 705 наступного року, коли одні депутати виходять, інші – прибувають – це неприпустимо»  – наголосив голова ЄП.

Він зауважив, що у разі виходу Великої Британії з ЄС у британських депутатів не буде можливості залишатися у складі Європарламенту і приймати рішення від імені громадян Євросоюзу.

 «Європейський парламент – це дім для демократії. Ми не можемо підривати принцип народного представництва внаслідок такої невизначеності. Ми маємо знати, що буде відбуватися і як довго триватиме продовження, яким буде склад парламенту... Для Європейського парламенту ігри неприйнятні  – ігри коштом європейських громадян. Тому ми будемо надзвичайно твердими у цих питаннях як щодо Великої Британії, так і щодо Європейської ради. Адже єдність, ефективність і гідність Європарламенту не підлягають обговоренню»,  – заявив Таяні.

Нагадаємо, 8 квітня Палата лордів і Палата громад британського парламенту остаточно ухвалили закон, який вимагає від Терези Мей консультуватися з депутатами щодо тривалості відтермінування Brexit і запобігає виходу з ЄС без угоди.

Головний перемовник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що рішення про час відтермінування буде залежати від аргументів Лондона.

9 квітня президент Європейської ради Дональд Туск офіційно запропонував країнам ЄС затвердити на надзвичайному саміті "гнучкий" варіант продовження терміну Brexit.

10 квітня країни ЄС отримали рекомендації на випадок Brexit без угоди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme