UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Єврокомісія створила експертну групу для боротьби з коронавірусом

Європейська комісія започаткувала роботу дорадчої експертної групи, до якої увійшли провідні епідеміологи та вірусологи з різних країн Євросоюзу
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт ЄК.

"Європейська комісія сьогодні започаткувала дорадчу групу з боротьби проти Covid-19, яка складається з епідеміологів та вірусологів з різних країн-членів та має на меті формулювання рекомендацій ЄС із менеджменту ризиків на основі наукового підходу та координації", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у групі співголовами будуть президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та єврокомісар з питань здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес.

Група долучатиметься до формулювання заходів для всіх країн-членів ЄС з реагування на епідемію на різних стадіях її розвитку, з урахуванням особливостей кожної європейської країни. Вона ж визначатиме слабкі місця та невідповідність заходів, що вживаються для протидії хворобі та її поширенню, розроблятиме шляхи подолання недоліків.

Фахівці у складі групи допоможуть розставити пріоритети у розвитку системи охорони здоров’я та цивільного захисту, інших структур, діяльність яких потребує координації на рівні ЄС.

Групі доручено також розробку рекомендацій та політичних напрямків з подолання довгострокових наслідків Covid-19.

До складу групи увійдуть сім представників від шести держав ЄС. При цьому ключові профільні структури ЄС, включаючи Європейський центр запобігання хворобам і контролю (ECDC), Європейське медичне агентство (EMA) та Координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) братимуть участь у роботі групи на правах спостерігачів.

Члени групи обговорюватимуть поточну ситуацію, принаймні, двічі на тиждень у форматі відеоконференції, на основі запитів від Єврокомісії або з власної ініціативи.

Перша офіційна зустріч новоствореного дорадчого органу відбудеться вже завтра, 18 березня. Порядок денний групи та розроблені нею документи і рекомендації будуть доступними в режимі онлайн.

Нагадаємо, станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Тоді ж було повідомлено про смерть жінки з підозрою на коронавірус у Чернівцях.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme