Естонія – не проти купівлі електроенергії з Білоруської АЕС

Естонія не купує безпосередньо білоруську електроенергію, але якщо така електроенергія, в тому числі зі споруджуваної в Білорусі АЕС, почне надходити на ринок країн Балтії через інші країни, то її споживання можливе і в Естонії

Про це повідомив віце-канцлер із питань енергетики Міністерства економіки і комунікацій Естонії Тімо Татар, передає Depo.ua із посиланням на портал ERR.

"Якщо торгівля з третіми країнами йде через Латвію чи Литву, то на ринок країн Балтії потрапляє електроенергія з третіх країн. З урахуванням структури ринку, неможливо сказати, з якої конкретно електростанції. Оскільки Білоруська АЕС знаходиться в тісно пов'язаній з країнами Балтії системі, то ймовірно, що на цей ринок потрапить і вироблена на ній електрика", – сказав він.

За його словами, Литва, яка виступає різко проти Білоруської АЕС, офіційно не просила Естонію бойкотувати цю електроенергію, але обмін інформацією на рівні чиновників на цю тему був.

Також Татар зазначив, що такі рішення перебувають у компетенції Європейської комісії, і якщо комісія виступить з ініціативою щодо споруджуваної АЕС, то Естонія була б готова її підтримати.

Нагадаємо, 29 липня у Литві назвали ціну відключення Балтії від енергомереж Росії.

Довідка: Литва, Латвія і Естонія зараз діють в синхронному режимі в так званому кільці пострадянської електроенергетичної системи БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) і залежать від диспетчерської в Москві і електромереж Росії. До 2025 року країни Балтії хочуть синхронізувати свої енергомережі з мережами материкової Європи.

Після довгих взаємних суперечок країни Балтії 2018 року затвердили, що будуть синхронізуватися із Західною Європою через Польщу. Нині між Литвою і Польщею вже діє електроенергетична перемичка LitPol Link, проте потужності хочуть посилити за допомогою прокладки нової морської перемички Harmony Link.

14 серпня уряд Латвії заявив, що як тільки Литва введе блокаду на імпорт електроенергії з Білорусі, Латвія буде закуповувати електроенергію з цієї країни через власний кордон. Вільнюс розраховував, що бойкот зможе зупинити проект спорудження АЕС, проте інші країни регіону та установи Європейського Союзу не підтримали цю ініціативу.

Білоруська АЕС проектною потужністю 2400 МВт будується біля міста Островець за 50 км від Вільнюса за участю російської компанії "Атомстройэкспорт". Перший енергоблок за планом повинен бути введений в експлуатацію в 2020 році, другий – в 2021 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme