ЄС закликає всі країни підтримати конвенцію про повну заборону мін

Євросоюз закликав всі країни долучитися до Міжнародної конвенції з заборони протипіхотних мін та заборонити використання, зберігання, виробництво та розповсюдження цієї зброї
 

Відповідна заява речника ЄС оприлюднена на сайті Служби зовнішніх дій Євросоюзу з нагоди Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги у протимінній діяльності, повідомляє Depo.ua.

"Європейський Союз вже тривалий час є ключовим донором протимінних дій по усьому світові, він надає допомогу у різних сферах - у розмінуванні, роз’ясненні існуючих ризиків, у підтримці жертвам, у знищенні запасів мін, дослідженнях та розвитку в галузі виявлення мін та їх знешкодження. За минулих п’ять років ми надали допомогу в протимінних заходах на суму понад 250 мільйонів євро у 26 країнах, уражених мінами, включаючи Боснію і Герцеговину, Чад, Колумбію, Ірак, Лаос, Ліван, Лівію, М’янму, Сомалі, Сирію, Туреччину й Україну", - йдеться у повідомленні.

У заяві ЄС зазначається, що цього року відзначатиметься 20-річчя введення в дію Конвенції з заборони протипіхотних мін, до якої вже приєдналися 164 держави. З того часу 30 країн були оголошені вільними від мін, були знешкоджені понад 50 мільйонів мін, які знаходилися на складах, була на практиці зупинена будь-яка торгівля протипіхотними мінами. Такі дії мали прямий результат у вигляді збереження багатьох тисяч людських життів.

"Всі країни-члени ЄС є учасницями цієї Конвенції, тож ЄС одностайний у вимогах щодо заборони використання, збереження, виробництва та розповсюдження протипіхотних мін. Конвенція є прикладом того, за що виступає Європейський Союз: міжнародний порядок на основі закону, який виходить з поваги до прав людини та міжнародного гуманітарного права", - йдеться у заяві речника ЄС.

Нагадаємо, так звана Оттавська конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення набрала чинності 1 березня 1999 року. Україна підписала конвенцію у лютому 1999 року у Нью-Йорку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ