ЄС розкритикував Венесуелу за імітацію політичного діалогу

Європейський Союз наголошує на необхідності повноцінних переговорів у Венесуелі із залученням основних гравців для пошуку сталого політичного врегулювання в країні

Про це йдеться у заяві речника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх справ, передає Depo.ua.

"Режим у Венесуелі в понеділок (16 вересня, – ред.) оголосив про започаткування "національного круглого столу" з певними політичними силами, що становлять меншість у країні. Європейський Союз вважає, що рішення на основі переговорного процесу – єдиний мирний та надійний шлях виходу з кризи у Венесуелі. Водночас, для того, щоб бути успішним та користуватися довірою, будь-який переговорний процес повинен мати належну політичну репрезентативність та підтримку Національної асамблеї, як і чітку політичну мету приведення країни до справедливих президентських виборів", – йдеться у документі.

ЄС ще раз висловив підтримку інклюзивному, серйозному та орієнтованому на результат політичному процесу у Венесуелі, зокрема тому, який був ініційований за участі Норвегії.

"ЄС зважатиме на засоби, які має у розпорядженні, задля прискорення процесу відновлення демократії, верховенства права та прав людини у Венесуелі", – наголошується у заяві речника.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що Мадуро хоче продовження діалогу з опозицією.

Довідка: 23 січня у Венесуелі лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом.

Його визнали легітимним президент США Дональд Трамп, а також сім країн Латинської Америки.

4 лютого 19 країн ЄС ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили, що визнають Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

Росія у конфлікті в Венесуелі, куди вона інвестувала мільярди доларів, підтримує режим Мадуро.

Станом на 6 березня 54 країни світу визнали законним лідером Венесуели Хуана Гуайдо, якого парламент оголосив тимчасовим президентом на зміну режиму Ніколаса Мадуро. 

5 серпня президент США Дональд Трамп розпорядився заблокувати власність венесуельської влади, що знаходиться в юрисдикції США.

2 серпня США запровадили санкції проти командувачів спеціальними силами поліції та військової контррозвідки Венесуели та членів їхніх сімей за "грубі порушення прав людини" і "репресії проти громадянського суспільства і демократичної опозиції".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme