Ердоган пообіцяв іракським курдам бути "кошмаром вночі"

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган натякнув, що Туреччина може при необхідності розпочати операцію щодо іракського курдського регіонального уряду, посилаючись на попередню операцію на півночі Сирії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Hurriyet Daily News.

"У нас є 911-кілометровий кордон з Сирією. Ми ніколи не дозволимо таке формування. Як я вже сказав раніше, ми можемо раптово з'явитися вночі. Ми зробили це з операцією "Щит Євфрату" (у Сирії - Ред.).

Всі варіанти перебувають на столі щодо Іраку та Сирії. Ми зараз робимо новий крок, схоже на те, як ми очистили 2 000 квадратних кілометрів від ІДІЛ, ми не будемо утримуватися, щоб не зробити таке в Іраку", - сказав Ердоган.

Нагадаємо, референдум про незалежність Курдистану заплановано на понеділок, 25 вересня. Його критикує іракська влада у Багдаді, Ірані та Туреччині.

Наразі Іракський Курдистан де-факто є напівнезалежним. За новою конституцією Іраку має статус широкої автономії.

Туреччина вважає, що плани лідерів автономного курдського регіону в Іраку провести референдум щодо незалежності можуть призвести до громадянської війни.

13 вересня за незалежність Курдистану виступив прем'єр-міністр Ізраїлю.

Курдська регіональна адміністрація Іраку (КРАІ) не стане переносити референдум з питання про незалежність регіону попри вимоги Іраку та Заходу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна