Експерти встановили причини масового отруєння рибою у Львові

Лабораторні дослідження ще продовжуються, щоб встановити точний вид бактерії, оскільки на території України відомі майже 500 видів сальмонели

Результати лабораторних досліджень підтвердили, що причиною масового отруєння львів'ян вудженою рибою з Привокзального ринку стали бактерії сальмонели. Про це повідомив головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко, пише Depo.Львів з посиланням на "Захід.нет".

Тим часом підозрюваній у продажі отруєної риби львів'янці офіційно оголосили підозру у вчиненні злочину, їй загрожує до 8 років позбавлення волі.

Станом на ранок вівторка у лікарні перебувають 58 осіб, серед яких 6 дітей. Ще четверо людей, в тому числі і одна дитина, лікуються амбулаторно. Одного хворого уже виписали.

Усі хворі, за словами Сергія Федоренка, отримують відповідне лікування. У лікарні вони проведуть в середньому 10 днів, але це залежатиме від їхнього стану здоров'я.

Заступник директора ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Олег Когут повідомив, що бактерії сальмонели виявили у шматку вудженої риби, яку взяли в сім'ї, де були хворі. Лабораторні дослідження ще продовжуються, щоб встановити точний вид бактерії, оскільки на території України відомі майже 500 видів сальмонели.

Сальмонела надзвичайно стійка до впливу низьких температур і може тривалий час жити і розмножуватися в харчових продуктах. У молоці – 20 днів, ковбасних виробах – 2-4 місяці, кефірі – 2 місяці, замороженому м'ясі – від півроку до року, вершковому маслі – 3 місяці, пиві – 2 місяці, сирах – майже рік. У м'ясних і молочних продуктах вона не тільки добре зберігається, а й швидко розмножується, при цьому ні вигляд, ні смак, ні запах продуктів не змінюється.

Одним з найпоширеніших шляхів поширення сальмонели є молочні та м'ясні продукти, а також яйця хворих птахів. Ні копчення, ні соління не вбивають сальмонелу, заморожування тільки сприяє продовженню терміну виживання цих мікроорганізмів у продуктах. Знищити сальмонелу може тільки термічна обробка продуктів. При температурі 80 градусів вона гине впродовж 3 хвилин. Усі дезінфекційні розчини, навіть у звичайних концентраціях, швидко вбивають мікроби сальмонели.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що сьогодні очікуються результати експертизи щодо отруєння.

Перші масові звернення зі скаргами на харчове отруєння львівські медики зафіксували ще у п'ятницю.

З'ясувалося, що усі постраждалі вживали скумбрію гарячого копчення, яку придбали у закритому павільйоні Привокзального ринку у Львові.

Виявилось, що продавчиня напередодні купила 25 кг замороженої риби і в домашніх умовах її вудила. Поліція уже порушила кримінальне провадження у цій справі.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme