Екс-голова Вищого госпсуду просить політичного притулку в Австрії

Колишній голова Вищого господарського суду Віктор Татьков відмовився від добровільної видачі Україні і просить Австрію надати йому політичний притулок

Про це йдеться в матеріалах суду, передає Depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

В квітні суд розглянув клопотання Генеральної прокуратури про заочний арешт Татькова і відмовив в ньому.

Встановлено, що після отримання повістки на допит, екс-глава Вищого господарського суду 5 жовтня 2016 року вилетів з України в Польщу.

"Крім того, згідно з повідомленням компетентних органів Республіки Австрія, Татьков не погодився на спрощену процедуру видачі в Україну і подав запит на отримання притулку в Австрії, що свідчить про навмисне його ухилення від слідства і суду – повідомили у суді.

Аналізуючи матеріали клопотання та додані до нього документи, суд встановив, що прокуратура Відня 7 лютого 2018 року одержала відповідь на свій запит в Федеральне управління кримінальної поліції при Федеральному міністерстві внутрішніх справ Австрії, згідно з яким Татьков не перебуває в міжнародному розшуку.

У зв'язку з цим суд відмовився обирати йому запобіжний захід.

Нагадаємо, у середині липня минулого року суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов, щодо якого Генеральна прокуратура проводить розслідування про незаконне втручання в діяльність судових органів, вже опинився Австрії, тому що йому не продовжили підписку про невиїзд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна