Єгипет затримав контейнеровоз Ever Given до відшкодування ним $1 мільярда збитків

Збитки Єгипту через шестиденне блокування Суецького каналу контейнеровозом Ever Given сягнули $1 мільярда

Христина Макогон

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Anadolu.

Так, за словами глави адміністрації Суецького каналу Усами Рабіа, контейнеровоз Ever Given, що став причиною шестиденного затору в Суецькому каналі, буде затриманий до відшкодування заподіяної їм шкоди, яка сягає $1 млрд.

"Причиною інциденту в Суецькому каналі могла бути технічна несправність судна. У разі відмови власників контейнеровоза відшкодувати шкоду, заподіяну каналу, справа буде передана до суду. Судно, яке відбуксували в район Великого Гіркого озера, буде затримане до тих пір, поки заподіяну шкоди не буде відшкодовано. Йдеться про суму приблизно в 1 млрд доларів", – сказав Рабіа.

Також він додав, що у процесі визначення суми компенсації була взята до уваги ситуація з судами, які були змушені простоювати кілька днів в каналі після аварії.

Щоденний збиток через інцидент в Суецькому каналі світовій економіці склав мільярди доларів. Зокрема, щоденні збитки Єгипту оцінюються в $12-14 млн, а збитки завдані глобальній торгівлі - близько $10 млрд.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Єгипет хоче мільярдну компенсацію через блокування Суецького каналу.

23 березня в південній частині Суецького каналу сів на мілину контейнеровоз MV Ever Given завдовжки 400 метрів, шириною 59 м і місткістю 20 тис. тонн, який йшов під прапором Панами в нідерландський порт Роттердам з Китаю. Судно стало поперек каналу, а його ніс і корма застрягли по обидва боки водного шляху. 

29 березня Суецький канал розблокували повністю. Збитки від блокування Суецького каналу, де на мілину сів контейнеровоз Ever Given, можуть досягти $1 млрд.

Довідка: Суецький канал — один із найжвавіших торговельних шляхів у світі, який перевозить товари між Європою, Азією та Північною Америкою. Канал постійно розширюють, щоб дозволити рухатися більшій кількості кораблів. Через Суецький канал проходить приблизно 12% світової торгівлі. Торік через нього пройшло близько 19 тис. суден.

У 2017 році трапився схожий інцидент – у Суецькому каналі застряг корабель з Японії, але тоді знадобилося декілька годин, щоб перемістити судно і відновити рух.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ