UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Джонсон не вірив у Brexit, але підтримав заради кар'єри, – експрем’єр Британії

Борис Джонсон не вірив у Brexit під час кампанії з підготовки референдуму 2016 року і підтримав євроскептиків виключно через власні політичні амбіції
 

Про це стверджує у своїх мемуарах прем'єр-міністр Британії у 2010-2016 роках Девід Кемерон, повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

В опублікованих у газеті Sunday Times фрагментах нової книги Кемерон також називає члена кабінету міністрів Майкла Гоува (який відповідає зараз за підготовку до Brexit) "оскаженілим фараджистом", тобто прихильником Найджела Фараджа – одного з натхненників кампанії за вихід з Євросоюзу, колишнього лідера Партії незалежності Сполученого королівства (UKIP), а нині лідера партії "Брекзит".

Він також звинувачує Гоува у підступності, як щодо нього самого, так і до Бориса Джонсона.

"Одна його якість проявилася яскравіше за всі інші: віроломство. Віроломство щодо мене, а пізніше і до Бориса", – пише Кемерон, який організував під час перебування на посаді очільника уряду референдум про членство Британії в Євросоюзі, оскільки ця обіцянка містилася у передвиборному маніфесті Консервативної партії.

Сам Кемерон активно підтримував кампанію за збереження участі в ЄС і пішов з посади прем'єр-міністра відразу після того, як стали відомі результати плебісциту, на якому 52% тих, хто проголосував, висловилися за те, щоб вийти з ЄС, і 48% – за те, щоб залишитися.

Як пише у мемуарах колишній прем'єр-міністр, коли Джонсон вирішував, яку кампанію йому підтримати – "Піти" або "Залишитися" – його хвилювало лише те, що буде краще для його власної політичної кар'єри.

"Хто б з високопосадовців торі (консерваторів – ред.) не очолив сторону за Brexit – настільки потужно заряджену духом патріотизму, незалежності і романтики – той відразу став би партійним улюбленцем, – вважає Кемерон. – Він [Джонсон] не хотів ризикувати і дати можливість якомусь іншому помітному політику – зокрема, Майклу Гоуву, – отримати цю корону".

"Я прийшов до висновку, що він [Борис Джонсон] зробив ставку на результат, у який сам не вірив, тільки заради своєї політичної кар'єри", – пише Кемерон.

За словами колишнього прем'єр-міністра, Джонсон під час агітації за вихід з Євросоюзу в приватному порядку піднімав питання про можливість проведення другого референдуму, після нових переговорів з представниками ЄС.

Кемерон також розкритикував Джонсона за те, що перед референдумом 2016 року той роз'їжджав по країні на агітаційному автобусі, на якому було написано, що вихід з ЄС принесе британській Національній службі охорони здоров'я щотижня додаткових 350 млн фунтів стерлінгів. Пізніше було доведено, що це гасло не є правдивим.

"Борис поїхав на цьому автобусі по країні, а правду вдома забув", – пише Кемерон.

З приводу позиції Майкла Гоува Кемерон зазначає наступне: "Я не міг повірити своїм очам. Ліберально налаштований, зважений торі-інтелектуал Гоув перетворився на шаленого фараджиста, що погрожує тим, що все населення Туреччини збирається переїхати до Британії".

Перед проведенням референдуму 2016 року Майкл Гоув дійсно заявив, що Туреччина і ще чотири країни можуть увійти в ЄС до 2020 року, що призведе до зростання населення Британії до 5,23 млн осіб до 2030 року.

Але найбільше Кемерона вразила поведінка Пріті Пател, що була у той час міністром у справах зайнятості, а нині є міністром внутрішніх справ в уряді Джонсона.

"Вона користувалася кожною заявою, інтерв'ю, лекцією, щоб завдати удару по уряду у питанні про імміграцію, попри те, що вона сама була частиною цього уряду. Я ж опинився в безвихідному становищі: я не міг її звільнити, оскільки тоді б вийшло, що вона постраждала за Brexit", – пише колишній прем'єр.

Чинний прем'єр-міністр Борис Джонсон, як і Майкл Гоув та Пріті Пател, ще не відреагували на викриття Девіда Кемерона.

В опублікованому в суботу інтерв'ю газеті Times Кемерон зізнався, що відчуває себе вкрай депресивно з приводу проведеного у 2016 році референдуму, розуміючи, що деякі люди його ніколи за це не пробачать.

Разом з тим він виправдовує своє рішення його провести, кажучи, що питання щодо участі в Євросоюзі має бути вирішене.

Нагадаэмо, 15 вересня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон порівняв свою країну з некерованим персонажем коміксів "Неймовірний Халк", заявивши, що Brexit відбудеться 31 жовтня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme