Два сценарії для Зеленського: Як у ФБР готуються до можливої перемоги шоумена

Масштабна перевірка бізнесу Ігоря Коломойського свідчить про те, що у США всерйоз сприймають ймовірність перемоги Зеленського на виборах. І активно шукають найбільш ефективний підхід до нового президента

Новина про те, що ФБР веде масштабне розслідування проти олігарха Ігоря Коломойського, виглядає фактично закономірною.

За даними кількох джерел The Daily Beast, у фокусі уваги американських слідчих - ймовірні фінансові злочини Ігоря Валерійовича, включно з відмиванням коштів.

Розслідування буцімто широкомасштабне і триває достатньо давно. В усякому разі, розпочалось воно іще до несподіваної перемоги Володимира Зеленського у першому турі президентських виборів.

Втім, наразі Коломойському не були пред'явлені звинувачення у жодному злочині, а адвокат, який його представляє, заявив, що той відкидає будь-які правопорушення.

Захист Коломойського, коментуючи журналістам інформацію про розслідування, реагує досить нервово. Зокрема, Майк Салліван, адвокат юридичної фірми Ashcroft Law Firm, яка представляє інтереси олігарха, намагається робити з Коломойського жертву економічного свавілля українського уряду.

"Він - бізнесмен. Його банк захопив уряд, стверджуючи, що той перебуває на межі краху. Ця інформація виявилася хибною", - стверджує адвокат. При тому що навіть сам Коломойський визнає, що в "Привату" були проблеми, і без докапіталізації він цілком міг збанкротувати.

Із цікавих моментів, що сплили на поверхню в процесі розслідування, можна загадати хіба той факт, що в олігарха є майно та інвестиції в Огайо, США. Розмір їх не вказано. Хоча втрачати Ігорю Валерійовичу, в разі конфлікту з американською Фемідою, буде що й без американських вкладень.

В соцмережах у відповідь на новину з'явились перші доволі недолугі роздуми на тему того, що "Захід розгорнув підтримку Порошенка". Що, вочевидь, не зовсім відповідає правді. Оскільки інформація про факт розслідування - без будь-яких результатів - ніяк не вплине на ставлення українців не тільки до Зеленського, а навіть до самого Коломойського.

Скоріше за все, розслідування - це частина довготермінової політики, спрямованої на вибудовування стосунків із тандемом Зеленський-Коломойський у разі, якщо перший таки стане президентом України. І активізація цього розслідування, яка, вочевидь, і призвела до витоків у пресу - це демонстрація того факту, що у Вашингтоні таки всерйоз ставляться до можливої перемоги Володимира Зеленського .

В разі, якщо ФБР вдасться накопати на Ігоря Валерійовича щось цікавого (а сумніватись у цьому не доводиться - і постать надто вже колоритна, і ФБР - це не українська Генпрокуратура), перед американськими посадовцями відкриваються два можливих варіанти подальших дій.

За першого сценарію добутий компромат, що може стати основою для кримінальної справи, залишається непублічним. Після чого між представниками Держдепу та команди Зеленського-Коломойського проводиться тривала і закрита від преси та публіки бесіда. В ході якої обмежуються умови подальшої взаємовигідної співпраці. Та рамки, за які новий український керівний тандем не буде в процесі цієї співпраці виходити.

За другого сценарію - який, до слова, цілком може бути продовженням першого у разі, якщо українська сторона проявить непоступливість - результати розслідування стають публічними. Проти Коломойського починають кримінальне провадження, і вимагають його екстрадиції. Шанси на яку - якщо зважити на те, що олігарх окопався в Ізраїлі - будуть невеликими, але можливісь для маневрів Коломойський та його команда втратять. По бізнес-імперії будуть наноситися масштабні удари. Подібні механізми вже були відпрацьовані американською Фемідою стосовно Дмитра Фірташа - і показали свою беззаперечну дієвість.

Після чого наступна непроста розмова американських дипломатів буде проведена вже безпосередньо із Зеленським, для якого старший партнер по бізнесу та владі на той момент стане вкрай токсичним. Після чого між Вашингтоном і новим господарем Банкової таки буде укладена угода, аналогічна тій, що передбачав перший сценарій - от тільки роль Ігоря Валерійовича в розвитку подальших подій буде помножена на нуль.

Звичайно, якось не надто приємно, що виконавча влада США готується до счпівпраці з новим українським президентом у такий прагматичний спосіб. Але, якщо подивитись на фігуру Коломойського - то подібний сценарій є чи не єдиним, умови якого будуть зрозумілими - і переконливими - для цього нетривіального олігарха.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна