Два фронти української влади. Що означає рішення Печерського суду для всіх нас

Відсутність хоча б короткострокової стратегії влади є головною загрозою для ескалації революційних настроїв у суспільстві

Вадим Денисенко
політолог
Два фронти української влади. Що означає…

Хто переміг?

1. Портнов і ко. Портнов ще напередодні суду "угадав" рішення, а після засідання і він, і Лукаш, і ряд інших діячів ПР навіть не приховували свого прекрасного настрою.

2. Саакашвілі, який став елементом торгів на міжнародному рівні. Його не хоче брати назад Грузія. Його поки що не готова брати жодна країна Європи. А українська влада не може його посадити під домашній арешт. Тепер його доля повністю залежить від політичної волі Держдепу США, який в його особі і за допомогою Печерського суду отримав величезний важіль впливу на українську владу.

3. Гриценко, Тимошенко і низка інших політиків нижчого калібру. Просто тому, що програв їхній опонент - влада.

4. НАБУ. Поразка в Печерському суді ослаблює позиції їхнього головного конкурента - Генпрокуратури.

Хто програв?

1. Влада в цілому. Останній місяць продемонстрував майже повну відсутність серйозної і керованої вертикалі влади.

2. Юрій Луценко. Він є головним бенефіціаром поразки в суді і саме він є об‘єктом нападок іноземних держав у так званій ситуації з НАБУ.

3. Олексій Філатов. Заступник глави АП став головним "візаві" Портнова і останній не ховає навіть свого сарказму щодо Філатова.

Що буде далі?

Передусім треба розуміти, що Саакашвілі не суб'єкт цієї гри, а об'єкт, який одночасно необхідний багатьом гравцям і водночас заважає цим самим гравцям.

1. "Революціонери" роблять ставку на новий рік. Вони хочуть закликати людей на Майдан в ніч з 31 на 1.01. Телевізійна картинка вдасться.

2. Продовження акцій буде залежати від апеляції. Програна владою апеляція - може різко поглибити тріщини в і так уже тріснутій вертикалі влади.

3. Не варто відкидати заяву СбУ про можливий замах. Росіянам справді вигідне вбивство Саакашвілі. Це може бути ще одним каталізатором нелюбові до влади. Хоча, загалом, говорити про різке загострення "революційної ситуації" зараз неможливо (якщо не трапиться форс-мажору).

Зараз існує одночасно два фронти: влада-умовний Саакашвілі. І це переважно українсько-російський фронт.

Другий фронт має умовну назву НАБУ - Генпрокуратура. І тут ми маємо українсько-американський фронт. Це просто потрібно розуміти, коли ми починаємо аналізувати ситуацію. Наші гравці, які воюють з Порошенком змішують ці фронти. Влада ж поки що на обох напрямках веде тактичні, а не стратегічні ігри. І саме відсутність хоча б короткострокової стратегії є головною загрозою для ескалації революційних настроїв у суспідьстві

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme