Дуда ініціював зміни до польської Конституції

Президент Польщі Анджей Дуда представив у Варшаві основні положення змін у двох законопроектах глави держави щодо реформування судочинства в Польщі - про Верховний суд і Національну раду судочинства

Depo.Світ
25 вересня 2017 16:00
ФОТО: depo.ua

Сталося це у понеділок під час брифінгу для ЗМІ, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Один із законів передбачає, зокрема, внесення змін до Конституції РП, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Закон (про Верховний суд) передбачає одну дуже важливу зміну громадського характеру. В цьому проекті це названо "надзвичайною скаргою" до рішення будь-якого суду, починаючи від районного і закінчуючи верховним", – заявив Дуда.

Він пояснив: якщо хтось почуватиметься скривдженим рішенням суду будь-якої інстанції, то він зможе подати надзвичайну скаргу до Верховного суду. У цьому зв'язку у Верховному суді Дуда запропонував створити новий орган – палату надзвичайного контролю і публічних справ.

Президент Польщі також підтримав рішення щодо створення дисциплінарної палати у Верховному суді і запровадження лави присяжних у суді для розгляду надзвичайних скарг.

Дуда також запропонував звільняти суддів Верховного суду за принципом усіх інших судів: після досягнення ними 65-річного віку. При цьому не виключається звернення до президента, аби він міг вирішити, чи конкретний суддя Верховного суду міг би працювати на цій посаді довше.

Президент Польщі повідомив також про свої основні ініціативи до закону про Національну раду судочинства. Він зазначив, що судді до цього органу повинні обиратися 3/5 голосів депутатів Сейму. Однак, якщо партії не дійдуть згоди з цього питання упродовж двох місяців, то у такому випадку кандидатів, яких мав призначати парламент, затвердить президент.

Водночас Дуда визнав, що ця пропозиція може вимагати поправки до Конституції.

"Аби розвіяти сумніви, я підготував проект змін до Конституції і запросив депутатів для обговорення пропозиції цих змін", – заявив Дуда.

Нагадаємо, 31 липня президент Польщі Дуда наклав вето на два з трьох законопроектів правлячої партії PiS, які мали на меті реформувати систему судочинства.

Лідер PiS Ярослав Качинський тоді підкреслив, що це рішення Дуди є помилкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ