Дружину екс-президента Німеччини впіймали п'яною за кермом: Забрали права і присудили штраф

Колишню першу леді Німеччини Беттіну Вульфф позбавили прав на 11 місяців за керування автомобілем в нетверезому стані, результатом якого стала ДТП

Крім того, вона повинна сплатити державі штраф у розмірі 40 денних ставок (розмір денної ставки залежить від середнього місячного доходу підсудного), передає Depo.ua з посиланням на DW.

За даними прокуратури Ганновера, Вульфф одразу погодилася з рішенням влади.

Більше двох проміле показав тест на рівень алкоголю в диханні, який змушена була пройти колишня перша леді Німеччини, яка здійснила у вересні цього року автомобільну аварію під нижньосаксонським Бургведелем. За словами дружини екс-президента Німеччина, на заміську трасу, по якій вона їхала додому, несподівано вибіг якийсь звір. Спроба ухилитися виявилася невдалою: автомобіль врізався в придорожнє дерево. Беттіна Вульфф не постраждала і навіть сама викликала поліцію. Як заявив пізніше її адвокат, його підзахисна визнає, що рішення сісти за кермо в нетверезому стані було помилкою, за яку вона готова понести заслужене покарання.

Беттіні Вульфф 45 років. Її зріст - 1,8 метра, а вага - приблизно 70 кілограмів. Якщо у жінки в такому віці і при таких габаритах виявлено понад двох проміле алкоголю, то це означає, що вона випила близько 2,5 літра пива або більше одного літра вина. Після споживання настільки солідної порції спиртного людина за кермом вкрай небезпечна, застерігають експерти: знижується швидкість реакції, гострота зору і слуху, порушуються рухові функції, орієнтація в просторі, координація, рівновага, мова. Тому те, що в результаті аварії ніхто не постраждав - щасливий випадок. Але тепер винуватицю ДТП чекають проблеми правового порядку.

У Німеччині допустимий рівень вмісту алкоголю в крові водія - не більше 0,5 проміле. Однак якщо напідпитку порушити правила дорожнього руху або потрапити в ДТП (нехай навіть не з власної вини), спрацює принцип нульової толерантності, і без серйозних наслідків не обійдеться. Ну, а для водіїв-професіоналів, а також для тих, хто отримав водійські права менше двох років тому, алкоголь за кермом - взагалі табу.

У Німеччині водій, що попався в стані алкогольного сп'яніння за кермом вперше, платить штраф 500 євро, а також на один місяць позбавляється водійських прав. Але це в тому випадку, якщо вміст алкоголю в крові водія нижче 1,1 проміле. Перевищення даного рівня вже класифікується як злочин, за вчинення якого передбачено вищий грошовий штраф або позбавлення волі строком до одного року.

Людині, яка його здійснює повторно, також загрожує грошовий штраф або позбавлення волі на один рік. У злочинця відбирають водійські права мінімум на шість місяців. Крім того, він отримує три штрафні бали в спеціальній картотеці у Фленсбурзі. У разі якщо рівень вмісту алкоголю в крові водія перевищує 1,6 проміле, його, до всього іншого, зобов'яжуть пройти платну спеціальну медико-психологічну експертизу - так званий Idiotentest - "іспит для ідіотів".

Але куди більш серйозними наслідками обернеться ДТП, вчинена водієм в стані алкогольного сп'яніння і яка призвела до жертв. У Німеччині вчинення такої аварії загрожує великим грошовим штрафом або позбавленням волі на строк до п'яти років. Крім цього, винуватець інциденту зобов'язаний виплатити компенсації постраждалим. Залежно від обставин інциденту, страхова компанія, клієнтом якої є правопорушник, може відмовитися від відшкодування збитків. У такому випадку він повинен буде робити це сам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme