UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Дослідники навчили штучний інтелект виявляти потенційних самогубців

Вчені стверджують, що машинне навчання на основі даних сканування мозку може виявити людей, які готуються перервати власне життя

Новий алгоритм визначив схильних до суїциду людей з точністю 91 відсоток, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Американські дослідники застосували методи машинного навчання для аналізу результатів МРТ-сканування потенційних самогубців. Випробування спеціальної програми продемонстрували високу готовність до медичного застосування - з 34 учасників дослідження штучний інтелект безпомилково визначив 17 осіб з 17, які раніше намагалися звести рахунки з життям та один раз помилився на людині, яка таких намагань не мала.

"Наша остання робота унікальна, оскільки вона визначає концептуальні зміни, які пов'язані з суїцидальними ідеями і поведінкою. Це дає нам вікно в мозок, що проливає світло на те, як людина думає про самогубство", - пояснює психолог Марсель Джаст з Університету Карнегі - Меллона.

Дослідники довели, що реакція мозку потенційних самогубців найбільш відрізнялася від реакції контрольної групи на словах "смерть", "жорстокість", "проблема", "безтурботність", "добре" і "похвала". У таких людей спостерігалася висока активність в нижній частині тім'яної частки головного мозку - ця частина мозку відповідає за емоційний стан. Вчені зробили висновок, що мозок схильних до суїциду людей відрізняється особливим видом активності, який при своєчасній діагностиці легко виявити.

"Подальше тестування цього підходу в більшій вибірці покаже, наскільки дані носять всеосяжний характер, а також покаже її здатність передбачати майбутню суїцидальну поведінку, і може дати лікарям в майбутньому спосіб виявлення, моніторингу та, можливо, втручання в поведінку особистості з суїцидальними думками", - говорить старший дослідник Девід Брент з університету Піттсбурга.

Проте, інші лікарі ставляться до нової програми вельми скептично. Зокрема, медики відзначають, що є багато проблем з рутинним використанням такого роду діагностики в медичних установах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme