Стримування Путіна: Що в США хочуть робити з українським флотом

Розповідаючи про способи протидії Росії у Чорному морі, американський генерал згадав про можливість посилення українського флоту. Але жодної конкретики повідомити законодавцям чомусь не наважився

Журналіст відділу «Світ»
Стримування Путіна: Що в США хочуть роби…

У Конгресі США, розпочавши нове й масштабне розслідування ймовірних зв'язків Дональда Трампа з Росією, явно не мають наміру зупинятися на досягнутому.

На вчорашньому засіданні сенатського комітету у справах збройних сил ключовою темою стало питання стримування Росії в Європі. Засідання, до речі, було не простим - серед його цілей було формування загальних підходів Конгресу до витрат на оборону в 2020 році.

Доповідав. а також відповідав на питання сенаторів, верховний головнокомандувач об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті, який розповідав про можливості і плани американської армії стосовно нарощування протидії Росії як в ЄС, так і в сусідніх країнах.

Серед інших, прозвучало на засіданні й запитання голови комітету, сенатора Джима Інхофа про те, чому, не зважаючи на дозвіл Конгресу, США досі надавали летальну допомогу Україні лише в одному випадку. Один випадок - це сакраментальні протитанкові ракети Javelin.

Конкретних відповідей Скапаротті надав сенаторам не надто багато. Зокрема, він розповів про "можливе" посилення снайперських можливостей українських військових. Якому, тим не менше, має передувати обговорення серед політиків.

У цьому контексті генерал також висловився за посилення українського флоту - втім, у вкрай обережній формі.  "Нам потрібно вивчити їх морський компонент, їхній флот", – зазначив він. Заодно додавши, що у зв'язку з анексією Криму Україна втратила велику кількість кораблів. Та згадавши про захоплення українських суден Росією в листопаді минулого року.

Втім, жодних конкретних планів щодо посилення українського флоту Скапаротті не надав. Якщо зважити на той факт, що активна переписка між українськими та американськими посадовцями стосовно можливої передачі катерів класу Island, що були на службі Берегової охорони США, триває вже четвертий рік - а американський посадовець, звітуючи сенатському комітету про "надої та урожайність" у справі протистояння з Росією, навіть не наважується згадати про це, наштовхує на сумні роздуми.

Суть яких полягає в тому, що у Пентагоні сумніваються чи то в здатності, чи то в бажанні України прийняти в подарунок зброю, ремонт і транспортування якої коштуватиме трохи більше від 10% від будівництва аналогічної нової. Те, що вдалося Грузії, Пакистану та Коста-Риці, схоже, викликає в України реальні проблеми. І не важливо, чим ці проблеми викликані - неповороткістю Міноборони чи надто великими апетитами ДК "Укроборонпром". Важливо те, що про передачу цих суден говорити у Вашингтоні вже перестали.

Звичайно, можна припустити, що генерал просто вирішив не згадувати перед Сенатом про якихось пару катерів. Але якщо зважити на той факт, що Скапаротті фактично виправдовувався перед сенатором Інхофом, таке припущення виглядає малоймовірним.

Тому, не поспішаючи "сіяти зраду", хотілось би все-таки почути про долю переговорів стосовно американських катерів і від українських посадовців, які останній рік-два чомусь не поспішають коментувати цю раніше вельми популярну тему. А не тільки займатися потрактуванням слів - чи мовчання - американських посадовців. Для позитиву - не варто забувати про $10 млн на посилення наших ВМС, які анонсувалися ще минулого року.  

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme