Додон зібрався розпустити парламент, щоб вибити собі більше повноважень

Президент Молдови хоче використовувати акції протесту в якості інструменту тиску на проєвропейські уряд і парламентську більшість

Depo.Світ
18 жовтня 2017 19:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента Молдови.

Президент Молдови Ігор Додон в публічному зверненні до громадян заявив про необхідність дострокових парламентських виборів і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління.

Свої заклики Додон пояснив "антиконституційними діями" парламенту, початком "загальнореспубліканських акцій на підтримку президентської форми правління" і своєї "відповідальністю перед народом".

"Я несу відповідальність тільки перед народом Республіки Молдова, так що ніяка інстанція не може зобов'язати мене підписати те, з чим я не згоден, виконуючи свою посаду в ім'я народу. Як вже було заявлено мною вчора, все сумнівні рішення цього Конституційного суду будуть переглянуті після парламентських виборів ", - говориться у заяві Додона.

Єдиним можливим варіантом виходу з кризи, що склалася, Додон назвав розпуск парламенту, проведення дострокових виборів і посилення повноважень президента.

"Для Молдови не існує іншого рішення, крім дострокових парламентських виборів і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління. Заявляємо про початок дій на рівні всієї держави з метою підтримки президентської форми правління", - резюмував президент Молдови.

Нагадаємо, що учора, 17 жовтня, Конституційний суд Молдови виніс рішення, яке дозволить парламенту скинути Додона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ