ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Додон у російській Держдумі пообіцяв після виборів "повний курс" на Росію

Президент Молдови Ігор Додон запевнив російських депутатів, що Росія назавжди залишиться стратегічним партнером Молдови та пообіцяв їм відстоювати російську мову і права російськомовних громадян

Depo.Світ
21 листопада 2018 16:03
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час виступу 21 листопада перед депутатами російської Держдуми, повідомляє Depo.ua з посиланням на NewsMaker.

Свою промову Додон почав з того, що заявив: Росія була, є і буде стратегічним партнером для Молдови, на що депутати відреагували оплесками.

Додон запевнив, що майже все населення Молдови більшою чи меншою мірі володіє російською мовою, а третина молдовських громадян називають російську мову основною мовою спілкування.

"Російській мові в Молдові законодавчо надано статус мови міжнаціонального спілкування", - додав президент Молдови і пообіцяв зберегти статус російської мови. Зауважимо, Конституційний суд Молдови визнав застарілим закон від 1989 року, який наділяв російську мову статусом мови міжнаціонального значення.

Додон також впевнений, що після виборів новий уряд та парламент визначать першочерговим завданням повноцінне відновлення діалогу з Росією, а також відновлення роботи Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва Молдови та Росії.

Додон запропонував обом країнам підписати Декларацію про стратегічне партнерство і створити Спільний комітет на високому політичному рівні, метою якого буде всебічне обговорення питань стратегічного характеру.

Нагадаємо, 20 листопада у парламенті Молдови зареєстрували законопроект, який зобов'язує всіх депутатів знати державну мову та використовувати її в роботі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ