"Провал Порошенка": Чому Путін "пресує" Зеленського

Заяви про "можливу співпрацю" з новою українською владою на тлі радикального погіршення стосунків свідчать про те, що в Кремлі гарячковито шукають аргументи, які виправдали би в очах росіян продовження окупації Донбасу 

Журналіст відділу «Світ»
"Провал Порошенка": Чому Путін "пресує"…

Володимир Путін не втримався, і таки прокоментував підсумки наших президентських виборів. Ключовим, на думку російського президента, є той момент, що вибори стали "повним, абсолютним провалом політики Порошенка". Що, на думку Путіна, може стати - і навіть обов'язково стане потужним застереженням для нової української влади стосовно небезпеки тієї політики, яку проводив Петро Олексійович.  "Я впевнений, що нова влада не може цього не розуміти, вони прекрасно це розуміють", - додав Путін. Але отримавши в потенційні співрозмовники у майбутніх переговорах стосовно долі Донбасу таку чудову й всерозуміючу нову владу, російський президент чомусь не поспішає встановлювати із нею контакти і тішитись майбутній співпраці.

Ні, звичайно, Росія ніби й готова відновити стосунки з Україною, але тільки якщо українська сторона "буде цього прагнути". "Ми хочемо, готові до того, щоб відновлювати відносини в повному обсязі, але ми не можемо робити це в односторонньому порядку", - заявив Путін на прес-конференції за підсумками довгих і беззмістовних переговорів з лідером КНДР Кім Чен Ином.

"Якщо люди, що приходять до влади в Києві, знайдуть в собі сили реалізувати мінські угоди, то ми будемо всіляко цьому сприяти і будемо робити все, щоб нормалізувати ситуацію на південному сході України", - заявив російський президент. Після того, як з його подачі російських нафтопродуктів, а він сам підписав указ про роздачу російського громадянства мешканцям "Л-ДНР", чим особисто поставив жирний хрест на і без того примарних перспективах Мінських угод.

Перед другим туром чимало прихильників Порошенка передбачали, що в разі виграшу Зеленського Москва відпустить українських моряків, зупинить насильство на донбаському фронті, і приготується отримати свої політичні переваги, чи то обвівши нового президента довкола пальця, чи то записавши його в співучасники. Наразі сценарій збувається з точністю до навпаки. Кремль методично закриває можливість діалогу з новою київською владою. Звичайно, є така річ, як максимальне посилення своєї позиції перед початком переговорів - але Росія пішла настільки далеко, що переговорів, здається, не відбудеться взагалі. Будь-які поступки Кремлю після всього здійсненого стануть для Зеленського політичним самогубством. Для чого Путін веде ситуацію в такий бік? Відповідь може лежати поза межами сфери міжнародних стосунків. І полягає вона у тому, що Кремлю дедалі складніше пояснювати власним громадянам, чому Росія продовжує війну на Донбасі, несучи при тому дедалі істотніші економічні втрати як від потреби утримувати армію "ихтамнєтов" в регіоні, так і від економічних санкцій.

Бо якщо дотепер це був "захист російськомовних від київської хунти", то переконати пересічного росіянина в тому, що Вова Зеленський, який і сам не сильно володіє українською мовою, це і є "гроза Донбасу", стає дедалі складніше. І в пересічних жертв "війни холодильника із телевізором" виникають сумніви стосовно засадничих речей. Зокрема, стосовно того, чи варто продовжувати захищати права російськомовних Донбасу від російськомовного шоумена в Київі?

Стосовно того, щоб раз і назавжди поставити крапку в подібній дискусії, Володимир Путін і йде на ряд незворотніх кроків. Роздаючи громадянство Росії сепаратистам, і створюючи такі передумови для переговорів із Зеленським, за яких ще трохи - і говорити не буде про що. Вочевидь, Путін не вірить, що йому вдасться "монетаризувати Донбас" навіть із новою українською владою. Тому в нього залишається єдиний шлях. В бік контрольованого загострення, яке б показало росіянам, що виходити із Донбасу іще рано.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme