Для чого Путін звинуватив США в підтримці Ісламської держави

Поки Трамп намагається щось вдіяти з афганською війною, в Кремлі роблять обережні спроби звинуватити Вашингтон в підтримці терористів

Журналіст відділу «Світ»
Для чого Путін звинуватив США в підтримц…

Після того, як в Кабулі побували радник президента США з національної безпеки генерал Герберт Макмастер і очільник Пентагону Джеймс Меттіс, які за результатами візиту звинуватили Кремль в таємних поставках зброї терористичному "Талібану", котрий воює проти законного уряду в Кабулі, можна було не сумніватись, що Москва буде вимушена відповісти.

Відповідь, щоправда, забарилася – від американських заяв минуло більше місяця.

Перша хвиля критики американської політики у Афганістані трапилася позавчора, на завершенні "6-ої міжнародної конференції з питань безпеки", яка проводилась у Москві. Очільник російського МЗС Сергій Лавров звинуватив американських військових в "розповсюдженні брехливих і непрофесійних заяв" стосовно таємного постачання зброї талібам. Інші російські доповідачі розкритикували США за застосування "матері всіх бомб" для "демонстрації сили" і без "узгодження з Росією".

А сьогодні російське МЗС у дуже непрямий спосіб спробувало натякнути, що США чи то самі допомагають Ісламській державі – чи то, принаймні, закривають очі на таку допомогу з боку третіх сторін.

Зокрема, російське МЗС повідомило, що протягом травня літаки без розпізнавальних знаків скидали на територію північних афганських провінцій ящики зі зброєю та іншими видами постачання. Які, на думку російської сторони, призначались Ісламській державі.

При тому у відомстві Лаврова зазначили, що сумніваються в тому, що все це відбувається без відома США. "Виникає закономірне питання до представників НАТО і США: що їм відомо про приналежність так званої "невпізнаної" авіації в небі ІРА - країни, в якій протягом вже більш ніж 15 років базується військовий контингент США і НАТО?" – висловили цікавість російські дипломати.

Таким чином Москва не просто відхрещується від поставок зброї Талібану. Російське МЗС намагається натякнути на те, що США і війська західної коаліції чи то прямо причетні до підтримки тероризму, чи то свідомо закривають очі на присутність якоїсь "третьої сили", яка допомагає талібам. Чисто гіпотетично такою "третьою силою" могли би бути ісламісти Пакистану, які нерідко словом і ділом допомагали братам по вірі в сусідній країні. Хоча тут є як мінімум два великих "але". Перше з яких полягає в тому, що пакистанські ісламісти підтримують якраз не Ісламську державу, а Талібан, який воює не тільки з Кабулом, але і з ІД. І, по-друге, в пакистанських ісламістів якось ніхто дотепер не помічав ні літаків, ні гелікоптерів. Вони взагалі живуть в слаборозвинених регіонах Пакистану – на кшталт майже не контрольованого урядом Вазірістану –родо-племінним ладом.

Тому припустити, що мова йде про пакистанців теж якось не виходить.

В такий спосіб, "невідомі літаки та гелікоптери", які "скидають зброю бійцям Ісламської держави" – це, за логікою російського МЗС, скоріше за все, сили західної коаліції.

В такий спосіб після того, як публічно стає відомим про зв'язок Росії з Талібаном, в Кремлі вирішують, що логічним є спробувати переконати світ і власних громадян в тому, що Захід нічим не відрізняється – там просто підтримують "інших терористів".

Складно сказати, чи все це – чиста байка, чи історія має якесь реальне підґрунтя. Можливо, хтось колись і справді скидав з літаків зброю для урядової армії, яка потім випадково потрапила до рук ісламістів. На війні – як на війні. Але в будь-якому разі, заява російського МЗС є маніпуляцією найнижчого штибу.

В яку складно повірити – і яка навряд чи допоможе виграти "ідеологічну війну" за Афганістан. Максимум, ця маніпуляція може трохи попсувати імідж НАТО, яке готуються до розширення військового контингенту в країні. Оскільки наявних 14 тисяч військових явно не вистарчає.

А надто радіти невдачам альянсу в Афганістані, як то робили на "міжнародній конференції з безпеки" в Москві, напевно, теж не варто

Бо в разі, якщо США і союзники визнають свою поразку і підуть з Афганістану, в Москві звичайно, можна влаштувати святковий концерт з того приводу. Але далі доведеться задуматись про введення нових, великих військових контингентів для захисту середньоазійських республік, куди неминуче вирушать афганські терористи після перемоги над кабульським урядом. Який, схоже, без західних багнетів і справді недовго простоїть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme