Для чого Меттіс пригрозив відірвати Росії "Іскандери"

Дефіле американських протиракетних систем у Прибалтиці має на меті переконати Путіна, що головна роль "Іскандерів" – це підтримка морального духу росіян під час парадів на Червоній площі

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Для чого Меттіс пригрозив відірвати Росі…

Візит міністра оборони США Джеймса Меттіса до Прибалтики наробив помітно більше розголосу, ніж, приміром, переговори Лаврова з очільником Держдепу Тіллерсона та президента США Трампа з Лавровим разом взяті.

Що й не дивно – "скажений пес" своїм візитом виконав одразу два реальних завдання, на відміну від колег у Вашингтоні, які, за великим рахунком, змарнували час у пустопорожніх розмовах з керівником російської дипломатії.

Приїхавши до Прибалтики, Джеймс Меттіс продемонстрував, що загальними фразами про підтримку НАТО участь нової американської адміністрації у справах альянсу не обмежиться – США як грали ключову роль в діяльності організації, так і продовжать це робити.

А другий, більш специфічний сигнал, візит Меттіса надіслав у бік Росії. Цей сигнал полягає в тому, що підтримка Прибалтики, яка за часів президента США Обами здійснювалась головно кавалерійськими рейдами кількох десятків одиниць бронетехніки по сільських дорогах Литви, Латвії та Естонії, зараз переходить на принципово новий рівень.

На цьому рівні на російські виклики будуть даватись адекватні, а не демонстративні відповіді. І якщо відомство Лаврова обіцяє, що Росія продовжить переміщення ракетних сил до Калінінградської області – то США цілком здатні розгорнути протиракетні комплекси за лічені десятки кілометрів від російських ракет, і, при бажанні, збивати все, що відірветься від землі практично негайно.

Причина подібної демонстрації, здається, в тому, що реальна гонка озброєнь на західних кордонах Росії США не потрібна. Вона здатна проковтнути чимало ресурсів, яких в будь-якого оборонного відомства завжди замало. Навіть якщо його бюджет є найбільшим на планеті.

Але для того, щоб переконати Путіна цю гонку не починати, новий очільник Пентагону не стане говорити про мир, взаєморозуміння і відкритий діалог, як це зробили б представники Обами. Він, вочевидь, просто продемонструє Росії технічну можливість помножити на нуль бойовий потенціал її головної ударної зброї в регіоні – ОТРК "Іскандер".

Для того і готуються масштабні навчання протиповітряної оборони сил НАТО в липні цього року. В ході яких до Литви прибуде батарея-друга протиракетних комплексів Patriot. Які звідтіля можливо колись і заберуть – все-таки розміщені вони будуть "на тимчасовій основі". Але трапиться це, вочевидь, не одразу. Скоріше за все, як тільки з Калінінградської області заберуть "Іскандери" – так зразу і закінчиться тимчасове перебування американських батарей ППО у Прибалтиці.

І, здається, подібна "практична дипломатія" з боку оборонного відомства США може виявитись куди як дієвішою, ніж тисячу й одна демонстрація стурбованості Держдепом часів Обами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme