Для чого Аграмунт зіграв роль скомороха при російському царі

Процес дискредитації міжнародних організацій, які "образили" Росію, виявився не таким простим, як на те сподівались у Кремлі. Хоча на абсурдистські вистави, здається, було витрачено чимало коштів

Журналіст відділу «Світ»
Для чого Аграмунт зіграв роль скомороха…

Парламентська асамблея Ради Європи, після довгих зусиль і вагань, таки змінила власний регламент, що, у перспективі, дозволить змістити з посади чинного президента організації Педро Аграмунта. Хоча імпічмент все рівно може затягнутись аж до наступної сесії організації, яка відбудеться восени.

Те, що мало бути зроблено іще 23 квітня (коли Аграмунт скромно проігнорував засідання сесії, присвячене його відставці), хай із двомісячним запізненням, таки відбулося.

Тактика швидкісних втеч від колег, та апеляція до того факту, що процедура імпічменту президента ПАРЄ не прописана у статуті, яку Аграмунт застосовував впродовж двох останніх місяців, виявилась не такою ефективною, як то здавалось на початку. Втім, відмовлятись від неї Аграмунт не став – навіть сьогодні він знову втік до Іспанії (хоча за посадою мав зобов'язання лишатися до завершення сесії ПАРЄ).

Втім, як би там не було, президента таки "дотисли". Згадавши йому і березневий "вояж" з делегацією російських парламентаріїв до Сирії, і участь у зустрічі з президентом Башаром Асадом, і старші гріхи.

Бо претензії до Аграмунта зовсім не обмежуються одним польотом до Сирії коштом Шойгу. Серед них, наприклад, історія з Азербайджаном, який, за даними правозахисників, платив чималі хабарі "деяким членам ПАРЄ" за те, щоб асамблея відхилила доповідь про кричущі порушення прав людини у цій країні.

Конкретно Аграмунта тоді не підозрювали. Але те, що розслідування цих звинувачень не було ні швидким, ні досконалим, ні, саме головне, результативним, залишило пляму і на репутації керівника корумпованого органу.

Чому Аграмунт повівся саме так, як він повівся? Навіщо поважний колись політик, член іспанського Сенату, влаштував якусь дивовижну циркову виставу – із втечами від засідань органу, яким він керує, "здивуванням" рішеннями цього органу, і замалим що не прив'язуванням липкою стрічкою свого стільця до відповідної частини тіла? Ну, погодився чоловік виконати прохання Володимира Володимировича, ну отримав за це належну винагороду – так навіщо ж після того ганьбитися?

Міг би, принаймні, стати в ображену позу і заявити, що їздив до Асада для того, щоб "підтримувати діалог щодо миру в Сирії".

Відповідь, здається, очевидна. Виконаний Аграмунтом перформанс був передбачений домовленістю з російською стороною. І мета цієї вистави була проста – намалювати бридку карикатуру на найстаріший в Європі орган міжпарламентської співпраці. Який, ніде правди діти, не є ні надто впливовим, ні надто дієвим. Але члени якого, при тому, знайшов у собі сили, бажання і мужність для того, щоби вказати російській делегації на її місце.

Тому Кремль шантажує ПАРЄ фінансово, відмовившись сплачувати свій внесок до організації. А з вивільнених коштів дає грошей президенту організації для того, щоби він максимально дискредитував ПАРЄ своєю поведінкою.

І не те, щоби хтось у Кремлі справді боявся ПАРЄ. У парламентської асамблеї немає танкових дивізій, якщо викласти ситуацію доступною Путіну лексикою.

Просто наднаціональні структури, нехай навіть дещо декоративні – це нагадування Росії про те, що політика – це не мистецтво урвати шматок території в сусіда і домалювати його до карти власної країни. І це нагадування дуже, дуже не подобається Володимиру Володимировичу. А Педро Аграмунта можна навіть пошкодувати. Він, скоріше за все ,чудово розуміє, якою гидкою субстанцією замастив своє ім'я. Хоча, звичайно, без його доброї волі і готовності співпрацювати з Росією нічого подібного не трапилось би. Сенатор отримає – власне, вже отримав – за заслугами, а ПАРЄ, хай і не без проблем та складнощів, очистить добре ім'я організації від усієї цієї неприємної історії. Що, безумовно, можна розглядати як чергову маленьку перемогу у багатогранному протистоянні між сучасним російським режимом та не демократією навіть – а просто здоровим глуздом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme