"Дірявий" "Союз": Як астронавти США кидались на російський корабель із дрилями

Намагання переконати світ в надійності російської техніки та підтримати переконання громадян Росії втому, що "всюди вороги", призводять до появи абсолютно божевільних версій цілком тривіальних подій

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
"Дірявий" "Союз": Як астронавти США кида…

Від новини, опублікованої російським "Комерсантом", якось мимоволі повіяло тридцятими роками минулого століття. Кримінальними справами "лікарів-шкідників", "агентів британської розвідки" та інших німецько-японських диверсантів. І той факт, що все відбувається в хай-тековому антуражі Міжнародної космічної станції, тільки додає абсурду і без того божевільній ситуації.

За даними російських журналістів, комісія Роскосмосу, яка розслідує падіння тиску в російському кораблі "Союз", пристикованому до Міжнародної космічної станції, внаслідок пошкодження обшивки, прийшла до висновку, що інцидент, скоріше за все, трапився внаслідок того, що американські астронавти цілеспрямовано пошкодили обшивку російського корабля. Судячи зі всього, дрилем.

Для чого пішли американці на цей самогубчий, здавалось би, крок, руйнуючи корабель, який тимчасово став одним цілим із МКС? І який потім мав доставити їх додому? Тут твердих версій в російського слідства наразі немає. Однією з найпопулярніших є версія про те, що один з членів американського екіпажу захворів, і товариші захотіли якомога швидше доправити його на Землю. Замість того, щоби повідомити про це Х'юстон і російський ЦУП з вимогою евакуації — вирішили пошкодити російський корабель, щоби "спровокувати" термінове повернення.

Божевілля ситуації додає той факт, що дірку в корпусі "Союзу" не просто просвердлили, ні — її після того замастили клеєм. Який, судячи з усього, якийсь час тримався — а потім висох, і таки вилетів у космос, спровокувавши витік повітря. Яким чином американські астронавти наперед знали, коли саме знадобиться їм дірка в російському кораблі, чи вони надіялись на сліпу удачу — російське слідство наразі не придумало.

Натомість проста і логічна версія про те, що дірку зробили на землі, і зробили, судячи із "рваного" краю і кількох слідів від дриля неподалік, випадково, після чого заклеїли в надії, що "і так зійде" - як пріоритетна чомусь не розглядається. Можливо, тому, що повідомлення про те, що Роскосмос відправляє на орбіту американських астронавтів у дірявих космічних кораблях, "підремонтованих" як убиті "Жигулі" в глухому селі за сотню кілометрів від найближчої автомайстерні, якось не надто вписується в імідж "великої космічної держави".

Власне, бажання переконати світ в надійності російської техніки і стало причиною того, що комісія з Роскосмосу почала виписувати у звітах фантастичні сюжети, більш достойні ФСБ, а не науковців та інженерів — хай би навіть і російських. Причина криється в тому, що не тільки США залежать від російських "Союзів" - але й Росія залежить від США, оскільки стародавні по суті кораблі приносять "Роскосмосу" непоганий профіт. Ну і піднімають престиж Роскосмосу, як фактично ексклюзивного на даний момент перевізника людей до МКС.

З іншого боку, якщо Росія надто вже голосно буде стверджувати, що американці пошкодили "Союз", то співпрацю все рівно буде зірвано. Бо виникне підозра, що наступний "Союз" може, не приведи Господи, вибухнути при старті, а Москва вимагатиме компенсації за "безнадійно зіпсутий корабель".

Скоріше за все, ситуація буде "по-тихому" вирішена під час зустрічі Рогозіна з керівником NASA, яка відбудеться 11 жовтня. Після чого слідство думку поміняє — і все спишуть на приміром, на "метеорит". Який був настільки ввічливим, що не тільки пробив обшивку — а ще й замастив за собою дірку клеєм. Правда, якимось не тим, що було потрібно, бо латка невдовзі випала. Але що з нього, з метеорита, візьмеш? Він же не дипломований інженер, а малий космічний об'єкт. Або і взагалі — космічне сміття.

Але поки російські слідчі продовжують свою роботу, а російським космонавтам була дана вказівка американців на "російські" модулі без спеціального дозволу з Землі не пускати.

А загалом, у всій цій ситуації виникає питання і до американської сторони. "Економія на космосі" це, можливо, й добре для частини американських платників податків та не надто далекоглядних народних обранців. Але як сталося так, що велика космічна держава стала настільки залежною від божевільних космічних перевізників, що возять своїх "пасажирів" на "клеєних Жигулях" - а потім звинувачують у саботажі? І чи не варто цю ситуацію якось змінити?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme