Лукашенка ізолюють: Чи вдасться Європі та США спинити кривавий тоталітаризм в Білорусі

В Білорусі, де йдеться про виживання режиму та громадян, що мають нещастя жити з ним поряд, традиційні міжнародно-правові форми тиску вже давно не діють. І дипломатична ізоляція, в яку поволі сповзає Лукашенко, не дає учасникам протестів жодних шансів на допомогу ззовні

Лукашенка ізолюють: Чи вдасться Європі т…

Сьогодні стало відомо, що міністри закордонних справ Євросоюзу домовились про необхідність запровадити третій пакет санкцій щодо Білорусі.

За чутками, під дію нових санкцій потраплять вже не тільки фізичні особи, але й організації, список яких буде готовим "вже найближчими днями". Загалом із санкційним пакетом планують поспішати – роботу над ним заплановано завершити впродовж двох-трьох тижнів. Така реакція, вочевидь, стала наслідком звірячого побиття і наступної смерті Романа Бондаренка. Готують санкції проти Лукашенка та представників його режиму і у США. Втім, вони теж зводяться до персональних санкцій проти Лукашенка та його оточення.

З іншого боку, не байдикували і люди, які вважають себе білоруською владою. КДБ Білорусі додав засновника Telegram-каналів Нехta і Нехta Live Степана Путіла і їх колишнього головного редактора Романа Протасевича до переліку фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності.

При чому це тільки незначний епізод з теперішньої білоруської реальності. В якій затримують і призначають покарання журналістам – десяткам за раз – за виконання їхніх безпосередніх обов'язків. Та що там журналісти – білоруська генпрокуратура взялася навіть за осіб духовних. Зокрема, єпископу Мінсько-Могилівської архиєпархії Римо-католицької церкви Юрію Кособуцькому і прес-секретарю БПЦ Сергію Лєпіну були оголошені офіційні попередження про "неприпустимість порушення закону" через те, що вони засудили демонстративне знищення стихійних меморіалів у пам'ять по вбитому Бондаренку. Під час яких "білоруські правоохоронці" топтали черевиками не тільки квіти й портрети вбитого, але й ікони. Так що тепер в Білорусі католики і православні ходять на допити разом, в одну шеренгу. При тому тривають масові затримання учасників мирних акцій протесту – з побиттями і залякуванням.

"Колгоспний тоталітаризм" в Білорусі з кожним днем неухильно рухається в бік тоталітаризму звичайного. Себто кривавого. Можна навіть припустити, що Лукашенко й не планував вбивати конкретного Бондаренка. Він просто дав розпорядження "золотій молоді" з числа спортсменів і довколаспортивних чиновників "розібратися з цими гадами". Вони й розібралися. Як уміли. І подібні інциденти в разі продовження протестів тільки частішатимуть.

При тому санкційні списки Заходу нічого в похмурій рішучості Лукашенка правити, орудуючи міліцейськими кийками, не змінять. Оскільки персональні санкції можуть працювати проти лідерів, які турбуються про свій імідж, чи мають життєво важливі інтереси за кордоном. В той час як особа, що називає себе президентом Білорусі, дедалі більше рухається за півінічно-корейським сценарієм.

Тому теперішні дипломатичні способи тиску на білоруську "владу" Європі, вочевидь, потрібно змінювати. Їхні шанси на успіх рівні нулю. Це, звичайно, за умови, що хтось в Європі ставить собі за мету хоч якось впливати на події в Білорусі. Бо можливий варіант, що прийнята третя хвиля санкцій – це просто спосіб раз і назавжди відгородитись від цієї країни й забути про факт її існування. Заспокоївши себе тим, що "заходи було вжито". Ну, і отримавши при тому гарантію відсутності бандитів з лукашенківського угрупування на своїй території. Якщо це й справді так, то в адекватних громадян Білорусі, на жаль, залишається тільки один вихід із цієї невеселої ситуації. Індивідуальний. Через митний і прикордонний контроль.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"