ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дипломатичні ляпи Трампа: Коли господар Білого дому стане невиїзним зі США

Звичка Дональда Трампа публічно говорити дурниці, а також відтворювати їх у своєму Твіттері, перетворюється на одну з найбільших загроз для зовнішньої політики США

Depo.Світ
12 січня 2018 13:00
ФОТО: depo.ua

Історія з візитом Дональда Трампа для Британії, що тривала впродовж останніх двох місяців, учора, врешті-решт, завершилась. Президент Дональд Трамп відмовився від візиту до Сполученого Королівства. Офіційною причиною, озвученою, як звикле, в Твіттері, стало небажання перерізати стрічку в новій будівлі американського посольства, збудованого за розпорядженням адміністрації Обами.

Але всі знайомі з цією справою чудово розуміють, що реальна причина інша. І полягає вона в тому, що 29 листопада минулого вже року Трамп ретвітнув три відеоролики ультраправої організації "Британія - понад усе!" з відверто антимусульманським змістом. Організацію цю всі адекватні британські політики вважають екстремістською. А її агітаційні матеріали - гидотою.

Відповідно, офіс британського прем'єра був змушений несхвально прокоментувати дії американського президента. Який не придумав нічого кращого, як почати огризатись у Твіттері.

Паралельно з тим про адекватність Дональда Трампа решту британських політиків говорили з далеко меншою стриманістю, ніж Тереза Мей. Наприклад, мер Лондона Садік Хан відверто заявляв, що візит Трампа до Британії є небажаним. А чисельні гшромадські організації готувались повідомити, що вони думають про Трампа, в особистому порядку. Від гріха подалі у Вашингтоні вирішили візит скасувати, і замість Трампа надіслати на "стрічкоперерізальну місію" Рекса Тіллерсона.

Таким чином, президент єдиної у світі супердержави не зміг поїхати з візитом в союзну (!) країну через бажання ретвітнути відеокліп.

Всю історію можна було б списати на недосвідченість Трампа в дипломатичній сфері. Що, звичайно, виглядає трохи дивно після року роботи на посаді президента - але то подробиці. У кожного свої когнітивні здібності.

Але не далі як вчора Дональд Трамп на нараді в Овальному кабінеті вжив вкрай грубе слово стосовно небагатих держав, з яких до США приїжджають іммігранти. Трамп назвав такі країни, як Гаїті, Сальвадор і держави Африки, словом shithole. "Навіщо нам потрібно, щоб до нас приїжджали всі ці люди з "лай...ної діри"? - одноголосно процитували Трампа учасники наради, серед яких були члени Конгресу від обох партій.

Можна мати різну думку про Гаїті і про Африку. Можна по-різному ставитись до тамтешніх держав і соціальних порядків. Але якщо зважити на той факт, що у США є два з гаком десятки військових баз на Чорному континенті, публічно говорити такі речі президент США не може. Ні за яких умов. Просто тому, що похабщина, озвучена в Овальному кабінеті, десь у Нігері може обернутись на саморобний фугас під американською колоною. І бажання Дональда Трампа продемонструвати особисту відвертість і знання ненормативної лексики, може обернутись на вкриті зоряно-смугастими прапорами гроби для пари-трійки американських спецпризначенців чи морських піхотинців. Не кажучи вже про небачене покращення рівня дипломатичних стосунків з урядами усіх без винятку країн, які попали в список отих от самих "дір".

На щастя, "свиті" американського президента вдалося переконати його дотримуватися адекватної лінії поведінки стосовно більшості складних питань міжнародної політики, в тому числі - і стосовно україно-російського конфлікту. Але специфічний рівень внутрішньої культури та специфічне почуття гумору чинного господаря Білого дому створюють істотні проблеми для міжнародної політики США навіть у тих ситуаціях, коли все, що вимагається від Дональда Трампа - це кивати головою, слухаючи доповіді на теми, в яких він навряд чи може вважатися великим фахівцем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ