Закриті кордони і блокади міст: Як світ намагається зупинити коронавірус

Загроза пандемії коронавірусу стає все більш реальною. За словами директора ВООЗ, на нього захворіли більше 110 тисяч людей по всьому світу і близько 4 тисяч померли. Вірус найсильніше лютує в Китаї, на другому місці– Південна Корея (близько 7,5 тисяч хворих), далі - Італія та Іран

Закриті кордони і блокади міст: Як світ…

Загалом – більше 100 країн світу виявили в себе захворілих на коронавірус. Днями "пала" остання країна ЄС, в якій не було ще Covid-19 – на Кіпрі підтвердили одразу два випадки. 

За словами очільника Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Аданома Гебреєсуса, загроза глобальної пандемії Covid-19 зростає, оскільки коронавірус швидко поширюється з Азії, де кількість захворювань спадає, до Європи та Близького Сходу й Північної Америки.

"Зараз коронавірус проник у стільки держав, що загроза глобальної пандемії стала цілком реальною", – зазначив він.

При цьому ВООЗ висловив занепокоєність бездіяльністю низки держав. За словами Тедроса Адханома Гебреєсуса, організація склала "довжелезний" список держав, котрі не демонструють належної "політичної відданості" для того, щоб протидіяти "тому рівню небезпеки, на який ми наражаємося".

Італія закрила кордони, в Ізраїлі ввели обов'язковий 14-денний карантин для всіх приїжджих. Низка країн посилила заходи безпеки на кордоні. Коронавірус пробрався навіть в штаб-квартиру НАТО: результати тесту одного зі співробітників, що працює в штаб-квартирі в Брюсселі, виявилися позитивними. Перед цим він побував в Італії.

Європарламент скоротив свою пленарну сесію в Брюсселі на цьому тижні, Рада ЄС обмежила роботу постпредів та робочих органів. В НАТО скоротили робочі поїздки деяких співробітників і групові відвідування штаб-квартири Альянсу в Брюсселі. Співробітників закликають працювати з дому.

Через коронавірус перенесли низку спортивних турнірів по всьому світу, футбольні матчі відбуваються при пустих трибунах і навіть без преси. В Румунії через коронавірус закривають два стадіони, де Україна зіграє на Євро-2020.

Папа Римський, вперше за часи католицької церкви, доносить слово боже через телеміст, а в церквах Угорщини через коронавірус не буде святої води, щоб вмочувати пальці перед тим, як хреститися. 

Під загрозою скасування Євро-2020 і Євробачення, традиційне паломництво в Ізраїль на Великдень також під питанням, адже через карантинні заходи прочанам треба виїжджати вже на початку квітня. 

Хворіють і помирають міністри та високопосадовці. На карантин ледь не потрапив навіть президент США Дональд Трамп. В Китаї тим часом повідомляють, що епідемія нібито пішла на спад.

Depo.ua розповідає, як різні країни світу намагаються зупинити поширення коронавірусу

Китай: Можливо винайдено ліки.  Епідемія пішла на спад 

Саме в цій країні 31 грудня 2019 року в місті Ухань провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом. В ці дні місцеві лікарі повідомляють, що епідемія коронавірусу йде на спад - наразі лише 19 тисяч людей лікують від Covid-19 – у порівнянні з максимальною цифрою в 58 тисяч 24 лютого.

Китайська влада навіть почала закривати спеціально створені госпіталі для пацієнтів із коронавірусом (в Ухані їх закрили вже 11), а також відновлює роботу шкіл і розважальні парки. Також один із вищих китайських чиновників наголосив, що країна скоро вже зможе зняти транспортну блокаду з провінції Хубей.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом. Тим часом провідний китайський епідеміолог Чжун Наньшань заявив, що коронавірус Covid-19 розповсюджуватиметься світом щонайменше до кінця червня. 

"Потрібно посилити санітарний контроль на кордонах та встановити жорстку карантинну політику для людей, які приїжджають із зарубіжних регіонів, котрі зачепила епідемія коронавірусу", – заявив Чжун. Також епідеміолог підкреслив, що китайська провінція Гуандун, яка є великим китайським міжнародним хабом, "можливо потребуватиме допомоги, щоби контролювати приїзд людей із таких районів світу".

Італія: Вся країна - на карантині

В Італії від коронавірусу померли вже 463 особи, через нестачу ліжок та приладів для вентиляції легенів лікарі змушені робити нелегкий вибір: кому жити. І вони обирають молодших пацієнтів.

Очільник уряду Джузеппе Конте заявив, що сьогодні в країні вводиться карантин. Не працюватимуть музеї, школи, театри і кінотеатри. Демонстрації та інші масові заходи заборонені. Торгові центри та магазини будуть працювати з 6 до 18 години з понеділка по п'ятницю. Бари і ресторани зможуть працювати, якщо гарантують, що відвідувачі перебувають на відстані метра один від одного. Громадянам буде дозволено виїжджати тільки на роботу та у зв'язку з нагальними сімейними потребами. Роботодавцям рекомендують надати відпустку працівникам.

В деяких регіонах ввели "санкційну систему" – штрафи за перебування поза власною оселею без особливих причин, за словами місцевих жителів, вони сягають 300 євро.

Країна закриває всі гірськолижні курорти і згортає масові спортивні заходи. Етап "Формули E", який повинен був пройти 4 квітня в Римі, перенесено на невизначений термін. Президент профспілки футболістів Італії Даміано Томаззо закликав призупинити проведення футбольних турнірів.  Італійські арбітри за рішенням УЄФА відсторонені від роботи на найближчих матчах Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

В італійських в'язницях спалахнули бунти через заборону прямого контакту між ув’язненими та відвідувачів під час побачень. За повідомленням Reuters, троє ув’язнених загинули в тюрмі в місті Модена на півночі країни, ще троє - після переведення з в’язниці. У в’язниці в місті Павія ув’язнені взяли в заручники двох охоронців, яких вдалося звільнити під час спецоперації.

Коронавірус вплинув навіть на життя Ватикану. Папа Римський Франциск, вперше з часів існування католицької церкви, провів вперше провів недільну проповідь по відеотрансляції - 8 березня він прочитав недільну молитву Angelus за допомогою відеомосту. Також понтифік дозволив упродовж найближчих днів транслювати ранкові меси в прямому ефірі. 

Іран: На карантині - заклади освіти, ув'язнених випускають з тюрем

Іран входить до п'ятірки країн, найбільш постраждалих від коронавірусу. Станом на 9 березня в країні виявлено 595 нових випадків зараження коронавірусом, а загальне число заражених зросло до 7167. Зафіксовано смерть 43 осіб, у результаті чого загальне число загиблих досягло 237.

В цій країні коронавірус дивовижним чином косить чиновників (хтось підозрює в цьому махінації з даними про захворілих, адже за логікою, якщо захворіли стільки високопосадовців, значить пересічних громадян з Covid-19 має бути ще більше). Коронавірусом заразилися 23 депутата Ірану

Від коронавірусу померли: членкиня іранського парламенту з консервативної партії Фатіма Рахбар, дипломат Хосейн Шейхолеслам, колишній член парламенту і колишній посол Ірану в Сирії, експосол у Ватикані Хаді Хосровшахі, член дорадчого органу при вищому керівнику Ірану (Рада доцільності) Мохаммад Мірмохаммаді. Коронавірус підхопив голова служби швидкої допомоги.

Паніка довела до того, що в місті Бендер-Аббас місцеві жителі спалили лікарню, де мали утримуватись хворі на коронавірус. В соцмережах пишуть, що морги забиті померлими від коронавірусу, а трупи лежать в коробках.

В країні затвердили Національний план боротьби з коронавірусом і в рамках його виконання на місяць закрили на карантин всі школи та університети. Були тимчасово звільнені близько 70 тисяч ув'язнених. Дозвіл покинути в'язницю дали людям з супутніми захворюваннями. Влада запевняє, що вжито всіх необхідних заходів, щоб звільнені з в'язниці ув'язнені не створили загрозу для суспільства. 

Також влада Ірану попередила, що може застосувати "силу", щоб обмежити або повністю заблокувати поїздки між містами в умовах епідемії коронавірусу.

Крім того, голова Верховного суду закликав владу країни підтримати медперсонал, який "б'ється з вірусом на передовій", і вирішити питання з нестачею необхідного медобладнання.

Тим часом низка країн, зокрема Росія, Туреччина, Афганістан і Пакістан закривають кордони з Іраном. 

Ізраїль: 14-денний карантин для всіх приїжджих

За даними МОЗ країни, в Ізраїлі зареєстровано 42 підтверджених випадки коронавірусу. Тепер країна вводить обов'язковий карантин тривалістю в 14 днів для всіх громадян, які в'їжджають в країну. Для ізраїльтян, які повертаються до країни, рішення набуває чинності негайно, а для іноземців - з четверга. Всі вони муситимуть довести, що мають засоби для самостійного карантину.

За даними ізраїльських ЗМІ, цей захід означатиме карантин для 300 тисяч громадян у країні з населенням близько 9 мільйонів.

Раніше стало відомо, що США через поширення коронавірусу скасували спільні з Ізраїлем військові навчання Eagle Genesis.

Південна Корея: Влада судиться з сектантами за те що рознесли хворобу країною

В Південній Кореї вже близько 3 736 підтверджених хворих і 21 померлий, при цьому більш ніж половина заражених — послідовники вчення "Храм скинії свідчення Шинь-чонджи". За офіційними даними, спалах коронавірусу почалася з міста Тегу, де послідовники цієї секти заразили одне одного під час здійснення обряду. Медики провели обстеження усіх 230 000 членів цієї секти, і приблизно 9 тисяч з них повідомили, що відчувають симптоми коронавірусу. 

Влада Сеула подала в прокуратуру позов проти 12 лідерів секти, звинувачуючи їх у вбивстві, заподіянні шкоди та порушення закону щодо контролю за поширенням інфекційних захворювань.

1 березня Південна Корея оголосила про найвищий рівень епідеміологічної загрози. 

Перед цим США закрили найбільшу за межами країни військову базу в Південній Кореї через виявлені випадки коронавірусу у військовослужбовців і  таки припинили військові навчання.

Цікаво, що на тлі розпалу коронавірусу очільник Північної Кореї написав листа очільнику Південної, що буває дуже рідко. Як розповіли журналістам в адміністрації глави Південної Кореї, лідер КНДР заявив, що без зайвого галасу підтримає боротьбу Південної Кореї проти Cоvid-19 і висловив свою незмінну дружбу і довіру до Мун Чже Іна . Помічник останнього зазначив, що Кім Чен Ин висловив стурбованість щодо здоров'я Муна.

Офіційної інформації про інфікованих коронавірусом у Північній Кореї немає. При цьому Північна Корея вирішила тимчасово закрити в’їзд для іноземних туристів. 

Франція: Забороняє масові заходи і готує перелік "корисних подій"

У Франції в число 1126 захворілих на коронавірус потрапив міністр культури Франк Рістер - він відвідував Національні збори Франції, де у кількох людей був виявлений Cоvid-19 і депутат Національної асамблеї парламенту – 68-річний Жан-Люк Рейцер. До речі,  з ним зустрічався народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Олег Волошин. Тест показав, що український нардеп здоровий.

Також  Covid-19 було виявлено у керівника компанії АDP, що управляє аеропортами Парижа, Огюстена де Романе. Стан його здоров'я не викликає побоювань, він продовжує роботу, повідомили в управлінні столичних аеропортів.

За даними Le Figaro, коронавірус став причиною смерті 16 пацієнтів, ще 45 людини нині перебувають у відділеннях реанімації. Всі померлі  - літні люди, які страждали і від інших захворювань.

Для боротьби з поширенням коронавирусу у Франції заборонили заходи, в яких беруть участь понад 1000 учасників. При цьому міністр охорони здоров'я країни Олів'є Веран зазначив, що влада видасть список подій, які можна вважати "корисними для національного життя" і які дозволять проводити. Також для боротьби з епідемією уряд хоче викликати на роботу лікарів, які вже знаходяться на пенсії, а також студентів-медиків.

Велика Британія: Полюють на російських ботів і шукають піддослідних

У Британії кількість хворих новим коронавірусом досягла 273 осіб, два пацієнти - померли. 

Уряд створює спеціальний підрозділ, призначений для боротьби з російською дезінформацією про новий коронавірус. Він буде співпрацювати з компаніями із соціальних медіа, щоб "ідентифікувати та реагувати" на "теорії змови", поширені іноземними державами. Таке рішення ухвалили після того, як чиновники Білого дому звинуватили Росію у створенні тисяч фальшивих акаунтів у Twitter, Facebook та Instagram, щоб розповсюджувати теорію змови про те, що США якимось чином є джерелом вірусу, повідомляє "Громадське". Дописи включали твердження, що цей вірус пропонував США "вести економічну війну з Китаєм", що це біологічна зброя і що вона стимулювала "підштовхувати антикитайські повідомлення".

Вчені ж шукають піддослідних, щоб розробити вакцину від COVID-201. Дослідники пропонують 24-м добровольцям по $4,5 тис. Їм введуть менш небезпечні штами вірусу 0C43 і 229E, після чого вони будуть на 14-денному карантині. За цей період вчені стежитимуть за пацієнтами. Найефективніші з протестованих вакцин і ліків введуть зараженим COVID-2019.

Тим часом Національна спілка керівників бюро ритуальних послуг Великої Британії розмірковує над можливістю транслювати похорони онлайн, щоб уникнути масових зібрань.

США: В штатах - надзвичайний стан, політики і долари - на карантині, військовим заборонили їздити в епіцентр вірусу

В США підтверджено 89 випадків. З них 44 - на борту круїзу "Принцеса Діана", 3 особи повернулись додому з Китаю, 42 людини захворіли на території США: станом на 2 березня 16 хворих у Каліфорнії,  13 – у штаті Вашингтон (серед них – 2 летальні випадки), 3 хворих в Іллінойсі, по 2 випадки коронавірусу – в Орегоні, Рорд Айленді та Флориді, по 1 випадку – у Аризоні, Віконсині та Нью-Йорку.

Каліфорнія ввела надзвичайний стан одразу після першої смерті на території штату. Губернатор штату Орегон оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації - там зафіксовано 14 випадків. 

Трамп зустрічається з представниками найбільших фармацевтичних компаній країни на тему створення вакцини від коронавірусу. До речі, його самого ледь не закрили на обсервацію, після того як стало відомо, що на конференції консервативних політичних дій, на якій були присутні Трамп і віцепрезидент країни Майк Пенс, було виявлено людину, хвору на COVID-19

"Жодних симптомів у нього теж немає. Президент Трамп, як і раніше, чудово почувається, і його лікар уважно за ним стежить", –  заявила прессекретарка Білого дому Стефані Грішем. Зазначається, що президент США із захворілим не контактував і навіть не був з ним в одній залі. І тест на коронавірус не здавав. А от член конгресу США республіканець Даг Коллінз вирішив відправитися на карантин, адже в нього контакт таки був.

Новий голова апарату Білого дому конгресмен Марк Медоуз теж сидить в ізоляції через те, що близько 10 днів тому контактував з людиною, яка заразилися коронавірусом COVID-2019

Відомо також про три випадки зараження американських військових коронавірусом. Командування Армії США ухвалило рішення обмежити поїздки своїх військовослужбовців в Італію та Південну Корею, а також з цих країн на батьківщину в зв'язку зі спалахом коронавірусу. 

Також була введена тимчасова заборона на участь військ Італії і Південної Кореї в спільних навчаннях з американськими військовослужбовцями. США закрили найбільшу за межами країни військову базу в Південній Кореї.

Крім цього, у США вирішили певний час притримувати всі долари, які будуть потрапляти в країну з боку східних держав - всі купюри, які будуть надходити в США з країн Азії, будуть зберігати протягом 7-10 днів, потім обробляти й перерозподіляти у фінансові установи.

Польща: На кордоні перевірятимуть всіх

10 березня Польща ввела санітарний контроль на східному кордоні та в портах. Відтепер на кордоні з країнами, які не належать до Шенгенської зони, такі процедури, як вимірювання температури, застосовуватимуться до всіх пасажирів.  Насамперед це стосується Росії, України, Білорусі та Литви. На кордоні з Білоруссю, Україною та Росією обов'язковими будуть картки розташування та вимірювання температури, а процедури повинні охоплювати "всіх, хто перетинає кордон, включаючи легкові автомобілі".

Такі ж дії розпочинаються на поромах, що дістаються до польських портів – Ґдиня, Ґданськ, Свіноуйсьце.

Молдова: Закриває кордон для країн з коронавірусом

Молдова заборонила в'їзд з країн, де зафіксовано коронавіруси - на борт літаків, що летять в Кишинів з країн, де зафіксовані випадки захворювання коронавірусом, пускатимуть тільки громадян Молдови. Влада повідомляє, що не може заборонити польоти взагалі, адже тоді  "люди все одно приїжджатимуть на мікроавтобусах в ще гіршому стані".

Прем'єр-міністр підкреслив, що його країна не може заборонити своїм громадянам повертатися додому.

"Це наші люди, і ми зобов'язані пустити їх додому. Тобто зараз ми не припинимо польоти. Скільки триватиме цей етап, складно сказати. Думаю, проблема не вирішиться швидко", – зазначив Кику.

Росія: Закривають кордони і погрожують тюрмою тим, хто мовчки хворіє вдома

На Росії зафіксували три нові випадки коронавірусу, а загалом кількість підтверджених зросла до 17, повідомляє Інтерфакс. Останні випадки виявили у Московській, Калінінградській і Білгородських областях. Усі троє пацієнтів відвідували Італію впродовж останніх двох тижнів.

Уряд Росії закрив кордон з Іраном, також голова уряду розпорядився закрити кордон на Далекому Сході, де Росія межує з Китаєм, Японією, КНДР і США.

Росіян, які порушуватимуть правила самоізоляції через епідемію коронавірусу, обіцяють притягувати до кримінальної відповідальності громадян - за це може грозити до 5 років за ґратами.

Україна

В Україні поки що офіційно тільки один захворілий на COVID-19, але підозри, за словами головного санлікаря, виникають майже по всій території України.

Читайте також - Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Уряд затвердив новий план боротьби з коронавірусом.  Новообраний прем’єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні проведе засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглядатиметься питання щодо протидії поширенню в Україні Covid-19.

Тим часом у Вінниці задля боротьби з коронавірусом провели хресну ходу. Як повідомляє місцеве видання "Вежа", віряни Української православної церкви Московського патріархату провели хресну ходу на честь Торжества Православ‘я, щоб перемогти спалахи хвороб, зокрема - коронавірус.

Перед початком ходи вірянам і журналістам роздавали роздруківки з поясненням суті заходу. Метою ходи була "традиційна реакція церкви на спалахи хвороб, посухи, природні катаклізми, епідемії, що є надзвичайно актуальним в умовах поширення світом коронавірусу". Як передає Вінницька єпархія, у ході взяли участь 7 тисяч людей.

Читайте також - Коронавірус дістався України: Чи набуде спалах хвороби китайських масштабів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme