ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дев'ять країн ЄС сформують кібернетичні сили

За ініціативою Литви дев'ять країн-членів Європейського Союзу дійшли згоди щодо створення кібернетичних сил швидкого реагування

Depo.Світ
22 червня 2018 09:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, передає Depo.ua із посиланням на Delfi.

Відповідну угоду підпишуть у Люксембурзі Литва, Естонія, Хорватія, Нідерланди та Румунія, а Франція, Іспанія, Польща та Фінляндія офіційно приєднаються до кінця року.

"Мета - створити кібернетичні команди швидкого реагування, ротація яких буде проводитися кожне півріччя", - сказав міністр.

За словами Каробліса, ці команди ЄС могли би приходити на допомогу державам-членам у разі серйозних комп'ютерних інцидентів.

Як сказав міністр, зі структурами ЄС буде розглянута можливість використовувати для проекту кошти бюджету ЄС на придбання технічного і програмного обладнання.

Графік ротації цих сил планується затвердити в наступному році.

Ще чотири країни - Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина, - приєднаються до проекту на правах спостерігачів.

Як стверджують литовські розвідувальні відомства, більша частина ворожої діяльності в кібернетичному просторі пов'язана з Росією. Ця діяльність спрямована здебільшого проти органів державної влади і управління Литви та її енергетичного сектора.

Нагадаємо, створення кіберсил - один із перших проектів у межах підписаної минулого року угоди про тіснішу співпрацю з ЄС у галузі оборони.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ