Держдеп перестав вважати Росію країною-агресором, – ЗМІ

Адміністрація Державного департаменту США скасувала ініціативу про визнання Росії країною-агресором

Про це повідомляє Propublica із посиланням на джерела у Держдепі, інформує Depo.ua.

Зазначається, що після отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у березні у Державному департаменті США почали збирати документи, аби визнати Росію державою-спонсором тероризму. Однак за кілька днів рішення було скасоване.

"Але майже так само швидко, як почався огляд – протягом приблизно двох днів – секретарь державної служби направив нові інструкції щодо знищення ініціативи, повідомляють офіційні особи Державного департаменту, знайомі з епізодом", – інформує видання.

"Є багато питань, які ми повинні працювати спільно з Росією", – заявив представник Державного департаменту.

Відмова від визнання Росії державою-спонсором тероризму була зумовлена не симпатіями президента США Дональда Трампа до російського лідера Володимира Путіна, а бажанням Вашингтона продовжувати співпрацю з Росією у боротьбі проти тероризму у світі.

Зараз у списку держав-спонсорів тероризму перебувають Північна Корея, Іран, Сирія й Судан. Якщо би США формально внесли до цього списку Росію, це б означало, що американська сторона більше не змогла би надавати допомогу або продавати зброю країні, а також мала би обмежити дипломатичні й торговельні відносини з Росією.

Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня. Їх знайшли на лавці біля торгового центру в Солсбері без свідомості. Перебуваючи в лікарні, їх стан залишався критичним - вони були в комі.

Поліція з'ясувала, що їх намагалися вбити нервово-паралітичним речовиною, мотивом могла стати помста.

ЗМІ повідомили також, що Скрипаль і його донька Юлія могли бути отруєні за допомогою букета квітів, який вони принесли на могилу дружини Скрипаля.

12 березня британська прем'єрка Тереза Мей фактично звинуватила Росію у замаху на Скрипаля за допомогою хімічної речовини "Новичок", виробленої в СРСР.

Пізніше Мінфін США розширив список санкцій проти Росії, у "чорний список" потрапили 38 російських бізнесменів і 15 компаній.

Глава Мінфіну Стівен Мнучін пояснив причини введення санкцій проти найбільших російських олігархів і топ-чиновників. За словами Мнучіна, російський уряд веде підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі, продовжує окуповувати Крим і провокує насильство на сході України. Також Кремль підтримує режим Башара Асада фінансово і збройними силами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme