Державне ТБ Білорусі почало транслювати протести

Учора в прямому ефірі на державному телебаченні Гродно транслювали мітинг на площі Леніна, де зібралося 10 – 15 тисяч людей

Державне ТБ Білорусі почало транслювати…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

На майдан вийшли працівники великих підприємств міста – "Гродно Азот", Водоканалу, ТЕЦ-2, телерадіокомпанії "Гродно". Були не лише біло-червоно-білі, а й польські прапори.

Психолог Микола Кулешевич заявив, що понад 30 психологів у Гродно готові надавати безкоштовну психологічну допомогу всім жертвам катувань у будь-який час.

Щоб відповісти на раніше оголошені 10 вимог протестувальників, на сцену вийшли чиновники: голова Гродненської обласної ради депутатів Ігор Жук, голова міської ради Борис Федоров, а також депутати Лілія Кіряк, Ірина Луканська та інші. Деякі вимоги були виконані – частково або повністю.

Майже всіх затриманих на мирних акціях протесту було звільнено, серед них троє людей – під час вечірньої акції. Ще двом оголосили звинувачення, але, за словами Жука, його знімуть вранці 18 серпня. Двоє людей пропали безвісти. Їхні прізвища - Шишмаков і Федотов.

Площа Леніна є у списку місць, де можуть проводитися мирні збори. Протестувальники попросили дозволу на будь-яке місце у місті.

"Ніхто вас ніколи не торкнеться, мирні протестанти, демонстранти", – сказав Жук.

Він також запевнив, що активісти та протестувальники будуть запрошені на телешоу в ефірний час на державному телебаченні.

Жук дозволив робітникам страйкувати, пообіцяв, що нікого за нього не звільнять і не покарають.

Голова обласної ради депутатів пообіцяв передати вимогу про відставку Олександра Лукашенка "наверх".

Жук заявив, що вони створили орган громадянської згоди, до якого входять представники чинної влади та митінгувальники. Чиновники пообіцяли опублікувати відповіді на всі вимоги протестувальників у державній газеті "Гродненська правда" 18 серпня.

Співробітник гродненського "Азоту" Юрій Равава заявив, що на підприємстві створюється страйковий комітет у всіх підрозділах.

Нагадаємо, 17 серпня білоруські державні телеканали "Білорусь 1" та ОНТ змушені були випускати архівні матеріали, бо через звільнення журналістів там нікому працювати.

Того ж дня на Мінському заводі колісних тягачів Лукашенка прямим текстом послали.

Читайте також: Протести у Білорусі: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme