Давос без Росії: Чому Путін посилює самоізоляцію

Заборона на відвідини форуму в Давосі - це фактично форма санкцій, яку Росія самостійно наклала на власних бізнесменів. Завдавши помітної шкоди собі, дещо меншої - самому форуму, і зовсім ніякої - Держдепу США, який організував заборону на приїзд російських олігархів

Давос без Росії: Чому Путін посилює само…

Росія вирішила відповісти на персональні санкції проти своїх олігархів. До бомбардування Воронежу справа поки що не дійшла, але загалом процес рухається десь у тому напрямку.

Зокрема, у Кремлі офіційно заявили, що країна відмовиться від участі у Всесвітньому економічному форумі, якщо його організатори не дозволять участі в заході російських бізнесменів Олега Дерипаски, Віктора Вексельберга і Андрія Костіна.

"Якщо ці рішення (про недопуск на форум - ред.), які були прийняті щодо представників російського бізнесу, не будуть змінені, то нам доведеться прийняти рішення про відмову від участі державних службовців і російських компаній з державною участю в Давоському форумі. Тоді туди ніхто не поїде", - заявив російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

Про те, що підсанкційних російських олігархів не запросять на ВЕФ, Financial Times повідомила ще тиждень тому. Але офіційна заява прем'єр-міністра про те, що "ображена" Москва фактично заборонить брати участь у форумі і всім іншим російським учасникам, відверто здивувала. Бо хоч і йдеться в ній про компанії з держкапіталом - всі розуміють, що "чистим" комерсантам до думки Кремля теж варто прислухатись. Задля власного спокою і благополуччя.

Таким чином виходить дивна ситуація. З одного боку Кремль всіляко намагається прорвати міжнародну ізоляцію. Володимир Володимирович бігає за Трампом, підставляючи плечико. Та що там за Трампом - навіть за президентом Сінгапуру Халімою Якіб доводиться ганятись. Спізнившись на зустріч з якою на яких півгодини, російський президент просидів іще півгодини в аеропорту (поки роздратовані місцеві силовики влаштували обшук російській делегації, що мала президента забрати з летовища) - і все, щоб тільки проголосити тост про дружбу (бо запланована зустріч з прем'єром країни не відбулася).

І тут Росія добровільно відмовляється від можливості прорвати дипломатичну блокаду, пофотографувати своїх лідерів на фоні іноземних, зробити чудесні відеосюжети для RT та Першого каналу... Якось нелогічно.

Причина такого кроку видається наступною. На санкції США якось треба відповідати. Можна, звичайно, заборонити в'їзд до Росії парі американських магнатів - з числа тих, які ніколи туди і не планували їхати. Чи пригрозити конфісковувати всі активи компаній, які ніколи й не збирались нічого до Росії інвестувати. Але все це буде схожим на відвертий фарс навіть для невибагливих російських телеглядачів.

А тут, відмовившись від участі у форумі (який, щоправда, влаштовує недержавна організація) Росія ніби наносить удар по рівню представництва на цьому поважному заході - а разом із тим російські компанії припиняють вносити членські внески. До речі, зі списку партнерів форуму вже зникли ВТБ, "Ренова" і Лабораторія Касперського. Із першими двома зрозуміло - директор ВТБ - це "підсанкційний" Костін, "Ренова" належить Вексельбергу, проти Лабораторії Касперського теж введені обмеження. Але ніхто, звичайно, не здивується, коли слідом за цими зникнуть з горизонтів форуму й інші російські компанії. Росія покидає ВЕФ.

Щоправда, завдяки цьому кроку російські бізнесмени (ті, котрі не підсанкційні) втрачають одну з останніх площадок для спілкування із закордонними колегами. За допомогою якої, до слова, могли б частково протидіяти навіть економічним обмеженням США. Форум втрачає трохи фінансування - що, зважаючи на масштаб події, не є критичним. А єдиним, хто виходить в цій ситуації чистим переможцем, вочевидь, є Держдеп США. Де зуміли "продавити" рішення про недопуск трьох бізнесменів - а в якості чи то бонусу, чи то "контрсанкцій" отримали недопуск всієї російської делегації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"