"Мінську" не буде: Який меседж передав Україні заступник Лаврова

Заступник міністра закордонних справ Росії Карасін сьогодні виказав журналістам майже державну таємницю

Журналіст відділу «Світ»
"Мінську" не буде: Який меседж передав У…

Серія передвиборних "миротворчих" виступів російського президента, одним із яких став сьогоднішній обмін полоненими на Донбасі, могла спровокувати в довірливих реципієнтів думку про те, що Москва і справді зондує можливість якщо й не завершення конфлікту на сході України - то, принаймні, його глибокої заморозки.

Втім, така думка вимагає об'єктивних підтверджень, здобути які не просто. Про початок "пошуку миру" Кремль не напише в газетах. Щоб не підірвати авторитет Володимира Володимировича, коли щось піде не так. Про нього можуть не знати, наприклад, російські військові - їхня справа "маленька", сьогодні наказали вбивати - завтра можуть наказати пакувати речі і відступати.

Але про подібні спроби мусить знати російське МЗС, посадовці якого однозначно мали би бути задіяними в процес пошуку дипломатичних компромісів. Якби той процес існував в реальності, звичайно.

І російське зовнішньополітичне відомство не підвело - опубліковане сьогодні у "Коммерсанті" інтерв'ю заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна розставляє всі акценти стосовно можливого розвитку "мирного" сценарію.

Російський дипломат в подробицях повторює класичні тексти про "Крим - питання вирішене", російські офіцери були виведені з СЦКК через "нестерпні" умови, створені українською стороною, а миротворці ООН мають охороняти спостерігачів ОБСЄ, а не формувати якусь там "зовнішню адміністрацію" в "Л-ДНР", і так далі. А потім російський дипломат, у відповідь на запитання журналістки про те, що кордон Росії з "Л-ДНР" може і справді варто перерити, і нехай українці якось самі між собою розбираються, видає достатньо несподівану тираду.

"Ви послухайте, що говорять українські політики, від Арсена Авакова до заступника міністра у справах "тимчасово окупованих територій" Георгія Туки. Про це ж говорять депутати Верховної ради, включаючи її спікера Парубія і представників міністерства оборони України... Вони ставляться до населення Донбасу як до людей другого гатунку, які взагалі не заслуговують називатися українцями, порівнюють з тарганами, яких треба труїти хімікатами. Можу собі уявити, що буде, якщо відрізати жителів Донбасу від кордону підтримки, моральної і гуманітарної, яким зараз є відрізок нашого кордону з Луганською та Донецькою областями. Ми на такий ризик піти не можемо, ми не станемо ризикувати тисячами життів наших українських сусідів".

Власне кажучи, це все, що треба знати про перспективи мирних перемовин з Росією стосовно Донбасу. Такою є "безкупюрна" і офіційна позиція російського МЗС. Ця заява демонструє не тільки повну неготовність до процесу пошуків примирення, оскільки фактично заперечує можливість діалогу. Ця заява ще й демонструє повну зневагу до виконання мінських угод, в яких чітко прописано передачу контролю за кордоном українській стороні.

Наступний пасаж Карасіна про те, що перед припиненням вогню Києву слід почати прямий діалог з сепаратистами, фактично знову повертає нас у 2014 рік, до моменту підписання мінських угод. Які, схоже, як не мали для Росії особливого значення в момент підписання - так і не здобули його дотепер. Що і продемонстрував високопоставлений російський дипломат, даючи інтерв'ю "для своїх", і забувши, вочевидь, що його прочитають і "чужі".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme