Чому Волкер оголосив про кінець переговорів з Росією по Донбасу

У відповідь на "заморозку" конфлікту на Донбасі представник адміністрації Трампа оголосив про "заморозку" стосунків між США та Росією

Чому Волкер оголосив про кінець перегово…

Від переговорів між спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкерером і представником президента Росії Владиславом Сурковим чимало українців чекали чуда. Стосовно природи цього чуда думки були різні. Хтось боявся тотальної зради, з декларативним примиренням і скороченням санкцій, хтось сподівався на якийсь небачений американський ультиматум, після якого Росія негайно виведе війська з Донбасу.

Подібні спекуляції тривали як до, так і після розмови, про яку її безпосередні учасники говорили дуже розпливчастими фразами, і реальних витоків з якої дотепер так і не трапилося.

Але учора Волкер у інтерв'ю The Financial Times практично відверто розповів про наслідки розмови з Сурковим. Якщо коротко – переговори цілком сподівано провалились.

Волкер констатував, що, за його особистими враженнями, Росія збирається "змиритися" з санкціями і зберегти статус-кво на Донбасі.

У свою чергу, до відсутності змін на Донбасі Вашингтон також не збирається змінювати свою позицію. "Російсько-американські відносини важливі, але вони будуть кульгати до вирішення проблеми в Україні", - констатував Волкер. Прозоро натякнувши при тому, що зараз вирішення ситуації – за Росією, якщо вона колись раптом вирішить подбати про свої міжнародні інтереси . "Ситуація, за якої Росія заморожує свої дипломатичні та економічні відносини, - явно не те, чого вона може прагнути", – заявив Волкер.

Якщо перекласти все, сказане спецпредставником Держдепу з дипломатичної мови на повсякденну, вийде наступна картина. Адміністрація Дональда Трампа – точно так само, як уряди країн-членів ЄС, не знає, що далі робити з конфліктом на Донбасі. Виконання Мінських угод зайшло в глухий кут, із економічним тиском Путін прийняв рішення миритися – хай навіть ціною повільної, але неминучої деградації економіки. Ані йти Москві на поступки, ані починати збройний конфлікт за українські території Вашингтон не збирається. Все. Кінець розмови.

В арсеналі США залишається можливість розпочати поставки зброї Україні, над якою, за словами Волкера, американська влада "серйозно розмірковує", а також можливість іще трохи збільшити санкційне навантаження. В арсеналі Кремля - фактично порожньо. Якщо не рахувати, звичайно, криків про "до Києва дійдемо!" – в які не вірять навіть ті, хто власне й кричить.

За таких умов продовжувати дискусію з Москвою у Вашингтону немає жодних реальних причин. Бо, по-перше, відсутній предмет дискусії. Без можливого виведення російських військ з Донбасу говорити немає про що. І, по-друге, кожен наступний етап дискусії – навіть цілком безплідної – є для американської адміністрації "токсичним" в силу загальновідомих причин. Він дає черговий привід для американських законодавців поговорити на тему того, чи все можливе робить Дональд Трамп для того, щоб покарати своїх "екс-друзів".

Натомість "заморозка" позиції США і залишення Росії під санкційним тиском є для чинної американської адміністрації оптимальним виходом із ситуації. Політичні еліти США можуть пересвідчитись, що президент не зраджує національні інтереси. Критики незграбної міжнародно-політичної діяльності трампівського Держдепу просто не мають нових приводів для розмови. Ресурси дипломатичного відомства можуть бути використані на щось інше.

При тому абсолютно безкоштовно відбувається руйнування російської економіки. А ціну за "заморожений" конфлікт, який той самий Волкер, коли опиняється на передовій, чомусь називає вже "гарячою війною", платить Україна. Що теж цілком влаштовує США.

І, за великим рахунком, вчорашнє інтерв'ю Курта Волкера призначене для Києва нітрохи не менше, ніж призначене воно для Москви. Бо це інтерв'ю недвозначно натякає, що швидких рішень у ситуації з Донбасом не буде. І Україні слід вибудовувати свою довготермінову стратегію, виходячи із цього невеселого факту. Перестати виправдовувати відсутність економічних реформ "війною" – в іншому разі наша економіка "впаде" швидше навіть за російську, придушену санкціями. Перестати чекати на "магічні Джавеліни" і розкрадати гроші, призначені для військово-промислового комплексу. Без власного адекватного ВПК у тривалому конфлікті не виграти. Починати очищення армії від "офіцерів" пізньорадянського зразка,які завдають шкоди часом не меншої, ніж противник. Вчитись жити за умов багаторічного конфлікту – і готувати сили для того моменту, коли втрачене можна буде повернути. Не деклараціями з трибуни, а злагодженими діями українських військових з'єднань. Інакше, здається, не вийде ніяк.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme