Королівський бунт: Як вагітність Кейт Міддлтон стала червоною ганчіркою для британців

Новину про вагітність британської герцогині Кейт Міддлтон мешканці країни сприйняли неоднозначно. Несподівано королівська родина стала об'єктом не лише захопливих вигуків, але і гнівних постів співвітчизників

Королівський бунт: Як вагітність Кейт Мі…

Вчора Кеннінгстонський палац офіційно підтвердив: принц Уільям і герцогиня Кейт Міддлтон чекають на третю дитину.

Букмекерські контори відкрили двері для натовпу нових клієнтів - британці намагаються вгадати стать і ім'я принца чи принцеси. Серед імен наразі у фаворитах Еліс та Артур.

ЗМІ застрочили хроніки вагітності венценосної красуні: як виявилося, у Кейт токсикоз, причому, не звичайний, а доволі рідкісний, який трапляється лише у 1% вагітних. Через це герцогиня скасовує зустрічі і не з'являється на урочистостях.

За підрахунками журналістів, герцогиня знаходиться на шостому або сьомому тижні, тож третю дитину Кейт та Уільяма королівська родина вітатиме вже весною.

При цьому вистачає у мережі і гнівних постів. Адже мати третю дитину для британців наразі стало розкішшю, і деякі не розуміють, чому мають за свої гроші вирощувати королівських дитинчат і економити на власних.

ПЕРЕНАСЕЛЕНА КРАЇНА

Проблема перенаселення вже багато років нависає над британцями домокловим мечем. Так, у Лондоні, з нових, просторих пішохідних переходів час від часу доводиться евакуювати людей просто тому, що в одній точці їх збирається надто багато.

А у найпопулярніших торгових точках британської столиці пішоходи не вміщаються на тротуарах і займають більшу частину дороги.

За статистикою на 2015-й, лише у Лондоні живе 8,6 мільйонів людей. А до 2050-го мешканців може стати від 11 до 13 мільйонів.

Що ж до всієї країни, у 2030-му у Британії буде більше громадян, ніж у Франції, а у 2047 - ніж у Німеччині. І це притому, що площа обох країн істотно більша.

З проблемою раніше намагалися боротися за допомогою соціальної реклами, закликаючи британців обмежуватися двома дітьми у родині.

Зокрема, організація Having Kids (Мати дітей - ред.), яка базується у Сан-Франциско, раніше надсилала офіційне звернення до Кейт та Уільяма, закликаючи їх стати рольовими моделями для співвітчизників. Себто, задовольнитися двома дітьми - Джорджем та Шарлоттою. У зверненні активісти навели ряд нібито вагомих аргументів. Акцентували, що планування сім'ї пом'якшує ефект зміни клімату, а перенаселення загрожує повенями, епідеміями і зникненням цілих видів тварин. Себто, пояснили, чому багатодітна родина - це розкіш, яку британці просто не можуть собі дозволити.

СІМЕЙКА НА УТРИМАННІ

Втім, з минулої весни питання багатодітності залишило суто етичну площину і зазвучало геть по-новому - уряд Великої Британії скасував виплати для дітей, які народилися третіми або наступними за ними. Себто, якщо малюк з'явився на світ пізніше квітня 2017-го і у нього вже є бодай два братики або сестрички, державних грошей йому не бачити. Противники закону продовжують бити на сполох: мовляв, чому через рішення батьків повинна страждати ні в чому не винна дитина... До того ж, нова норма ставить деякі родини на межу бідності.

І хоча ініціатива законопроекту належить правлячій консервативній партії, а королівська родина до нововведення не причетна, наразі від віртуальних тумаків потерпають саме Уільям та Кейт.

Логіка примітивна. Адже якщо звичайні британці більше не побачать державних грошей на третього малюка, королівські нащадки будуть користуватися дотаціями, скільки б дітей не народили.

Під дощем нападок пошановувачі королівської родини нагадують, що Єлизавета і компанія не просто знаходяться на утриманні співвітчизників і вважати їх нахлібниками некоректно.

Виплати родині - це визначена частина доходу від використання королівських земель. Причому, до останнього часу ця частина становила 15%, а за останні десять років її планують збільшити до 25%. І справа не у кількості ротів, а у потребі зробити капітальний ремонт у Букінгемському палаці. Мовляв, якщо на всі королівські потреби і забрали якісь гроші з кишень рядових британців, то це мізерна сума - близько 70 центів на рік. Купа інформаційних приводів і шоу від королівської родини коштують значно більше, і це далеко не всі бонуси.

Їхні опоненти мають інші підрахунки. Зокрема, у антимонархічній організації Respublic стверджують: якщо врахувати усі витрати, утримання родини складе 345 млн фунтів стерлінгів. Притому, що прибуток від земель - лише 328,8 млн.

Втім, якщо британці ще не раз відкрито дискутуватимуть, чи треба їм монархія, самі монархи, схоже, відкрито стоять на власному праві жити вільно - себто з конституційними правами, бажаннями і бунтарствами. І, як заведено в демократичному суспільстві, не мають відповідати за політичні рішення інших сил. Тож не варто надто дивуватися, якщо через кілька років ЗМІ гудітимуть вже через четверту дитину культової парочки.

ФОТО: EPA

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme