Чому Путін почав виправдовуватися за Донбас перед росіянами

Заява про те, що Росія перепродує значну кількість незаконно вивезеного з України вугілля третім країнам – це спроба російської влади переконати громадян у тому, що "проект Новоросія" не настільки збитковий, як вони вважають

Журналіст відділу «Світ»
Чому Путін почав виправдовуватися за Дон…

Заява заступника міністра економіки Росії Сергія Назарова про те, що Росія перепродує на міжнародних ринках видобуте на окупованих територіях Донбасу вугілля у вельми значних кількостях, викликала здивування.

Ні, звичайно, всі про це знали і без Назарова. І розслідування цього факту наша Генпрокуратура розпочала ще в червні. Але на те воно й гібридна війна, щоб від початку й до кінця дотримуватись доктрини "настамнєт". І тут раптом таке відверте демаскування.

Звичайно, за словами Назарова, Росія займається спекуляцією донецьким вугіллям виключно для того, щоб бойовики могли платити пенсії і покривати інші соціальні потреби жителів окупованих територій України. Але всім зрозуміло, що ресурси, які покидають територію України в обхід митних органів є трішки того... краденими ресурсами. І в даному випадку – незалежно від мотивів, Росія виступає співучасником злочину. Хай навіть і з "гуманістичних" міркувань. Про що голосно й публічно повідомляє російський міністр.

Беручи й розповідаючи, що підконтрольні йому структури беруть участь у контрабандних операціях обсгом у сотні мільйонів доларів. Бо навіть якщо взяти скромну ціну у $90 за тонну (хоча сепаратистам Росія, безумовно, платить менше, а на зовнішній ринок продає, безумовно, дорожче) – вартість ґешефту з мільйоном тон вугілля на місяць – а саме таку кількість задекларував Назаров - виходить чималою. Власне близько сотні мільйонів на місяць. Звичайно, для населення сепаратистських анклавів це мізер – особливо якщо зважити, що це одна з дуже небагатьох статей їх прибутку. А от з кримінальної точки зору – це контрабанда в колосальних масштабах.

Для чого була зроблена ця "демаскувальна" заява, та ще й авторитетним західним журналістам?

Відповідь напрошується тільки одна. Російська влада намагається переконати світ, але в першу чергу – власних громадян в тому, що проект на Донбасі є не тяжким каменем на шиї російської економіки. Що він майже що фінансово самодостатній. А може, навіть приносить Росії якийсь невеличкий прибуток. Хоча ні – краще так – Росія займається контрабандою з гуманістичних міркувань.

Поряд із демонстративною заявою російського уряду стосовно припинення фінансової та гуманітарної підтримки сепаратистських анклавів, сьогоднішнє повідомлення свідчить про те, що російське намагається максимально дистанціюватись від "братських місій", "руки допомоги російськомовним України" та іншої патетики. "Донбас? А, ми в них вугілля купуємо, задешево, бо вони під блокадою, і потім потиху перепродуємо" – таким тепер є месидж російської влади своєму народу.

Що також свідчить про одну очевидну річ. В Росії відчувається явна втома від геополітичних перемог. І чітко сформульоване бажання повернути часи бодай відносного економічного благополуччя. "Згортання" теми Донбасу Кремлем – явне тому підтвердження.

Інша річ, що ніяка "інформаційна спецоперація" справі не допоможе. А справді прагматичним рішенням може бути тільки повна де окупація Донбасу та Криму, яка може призвести до зняття антиросійських санкції. Хоча до цього в Кремлі ще явно не готові – оскільки намагаються виправити ситуацію черговим невеличким обманом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme