Чи варто надіятися на "сліпих" спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

Остаточна відмова від використання безпілотників демонструє, що ефективність миротворчих зусиль ОБСЄ на Донбасі стрімко наближаються до нуля, а надії на озброєну місію цієї організації є чистим самообманом

Журналіст відділу «Світ»
Чи варто надіятися на "сліпих" спостеріг…

Поки впродовж останніх двох днів посполитий люд рахував кількість мільйонів, квартир, яхт та годинників у своїх "слуг", з'явились відомості про чергову зраду, значення якої складно недооцінити.

Суть зради полягає в тому, що ОБСЄ – тихо і без зайвих коментарів – поставила хрест на авіаспостереженні за конфліктом на Донбасі.

Ні, всі звичайно чули, що черговий дрон ОБСЄ бойовики збили наприкінці липня, і з того часу організація сильно переймалась тим, чим замінити знищені машини. При тому ОБСЄ не отримала навіть доступу до "тушок" збитих дронів, що, безумовно, демонструє степінь співпраці проросійських бойовиків і їхню готовність підпорядковуватись рішенням міжнародних організацій.

Але на вихідних журналісти Foreign Policy довідались більше – ОБСЄ знайшла дуже простий вихід із ситуації. З серпня місяця просто згорнувши авіаспостереження за зоною конфлікту. В зв’язку з тим, що проти дронів використовують ракети "земля-повітря" та "професійні пристрої електронної протидії". Тепер проблем із дронами більше не буде. Ні в ОБСЄ, ні в бойовиків.

Як ні в кого із них не буде більше проблем зі спостереженням за "гарячими" точками та з нічною розвідкою, коли патрулям ОБСЄ офіційно "не рекомендують" висувати носа зі своїх готелів – а ті до подібних рекомендацій старанно прислуховуються. Оскільки дрони збивають – краще ними не літати. Не зважаючи на те, що за анонімними зізнаннями чиновників організаціїх американським журналістам, дрони були чи не ключовим елементом спостереження – особливо вночі і у "гарячих точках".

При тому українські політики продовжують розповідати переконливі історії на ту тему, що озброєна місія ОБСЄ на Донбасі, на українсько-російському кордоні чи десь іще допоможе зупинити конфлікт з Росією.

І не звертаючи уваги на простий, і, здавалось би, очевидний факт. Якщо ця міжнародна організація не хоче ризикувати своїми дронами – і навіть не здійснює належної дипломатичної реакції на факт їх знищення – то шанси на те, що її співробітники наважаться бодай на мінімальний ризик в процесі спостереження, приміром, за кордоном, явно є дуже невеликими. Ризикувати власною головою задля миру і спокою на Донбасі – хоч зі зброєю в руках, хоч без неї – місії ОБСЄ не будуть. І якщо для дронів російським воєнспецам знадобились ракети, то для озброєних спостерігачів вистарчить і довгої черги з кулемета над головою.

Натомість Київ, наважившись на політичні поступки під впливом солідного словосполучення "озброєна спостережна місія", має всі шанси опинитись в дурній ситуації. Коли поступки будуть закріплені в законах, а місія за тиждень-другий буде згорнута. "Через значну небезпеку для особового складу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme