Чому Путін прирівняв CNN до Russia Today

Якщо режим Путіна починає всерйоз боротися з "ворожими голосами" - це означає, що в Кремлі не тільки хочуть продемонструвати Вашингтону "дзеркальну відповідь" у санкційній війні, але й побоюються попиту на інформацію, яку розповсюджують ці "голоси"

Журналіст відділу «Світ»
Чому Путін прирівняв CNN до Russia Today…

У третьому, фінальному читанні депутати російської Держдуми одноголосно, 414 голосами присутніх на засіданні, прийняли закон, що дозволяє визнавати ЗМІ, які мають іноземне фінансування, "іноземними агентами".

Рішення було "спечене" буквально за лічені дні, в якості відповіді на визнання у США "іноземним агентом" російського пропагандистського каналу Russia Today.

Що це рішення означатиме на практиці - до ладу не знає ніхто. Перелік обов'язків ЗМІ-іноагентов формуватиме російський Мінюст. Потім, коли стане зрозуміло, чого саме Мінюст від них хотітиме.

Прийняті сьогодні поправки до російського закону "Про ЗМІ", дозволять вважати ЗМІ-іноземними агентами всі "іноземні структури" незалежно від їх "організаційно-правової форми", які поширюють інформацію. На місці західних соцмереж я б, якщо чесно, насторожився.

При тому у Держдумі вкрай миролюбно обіцяють, що норма буде застосовуватися тільки в разі чергових "недружніх кроків" щодо Russia Today. Але обіцянки - обіцянками, а чогось подібного в самих поправках до закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" (а саме до нього російський законодавчий геній приліпив сьогоднішні поправки стосовно можливого блокування роботи ЗМІ, що не визнають себе "іноземними агентами"), звичайно ж, немає.

Рада Федерації вже пообіцяла негайно схвалити прийнятий закон і відправити його на підпис Путіну. А депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Євген Ревенко пояснив, що представникам іноземних ЗМІ, які відмовляться реєструватися в РФ як іноземні агенти, можуть загрожувати штрафи і кримінальна відповідальність, яка передбачає до двох років позбавлення волі.

Лідер фракції "Справедлива Росія" (яка виконує в Росії скромну роль "конструктивної опозиції") Сергій Миронов перед прийняттям законопроекту, сказав, що "радянському агітпропу було далеко до того, що сьогодні роблять в США", а прийняття закону стане "прямим дзеркальним відповіддю".

З російської точки зору, все вийшло максимально чітко, чесно і логічно: "наших" нахилили - і ми теж нахилимо "їхніх".

З точки зору всього решту світу, ситуація теж логічна - у США борються з пропагандистською зливною ямою (яку, до слова, не вважає за ЗМІ навіть ліберальний Макрон, що ганяв їх зі своїх прес конференцій), а в Росії забороняють незалежні ЗМІ. У США статус "іноземного агента" передбачає невелику плашку , в Росії він може призвести... Хто його знає, до чого, це вже як Мінюст вирішить. Якщо зважити на те, що західних журналістів - та росіян, що працювали на західні ЗМІ - у Росії і без статусу переслідували, били і не давали акредитацій, то зараз, здається, майже все вищеперелічене можна буде робити легально і централізовано.

І зрозуміло, звичайно, що рушійною силою свіжоприйнятих поправок було бажання "відповісти буржуям". Але якось мимоволі з'являється думка, що закон, який за чутками може радикально вплинути на становище CNN, "Радіо Свобода", "Голосу Америки", BBC, а також Deutsche Welle, є відновленням практики боротьби з "ворожими голосами". Яких Володимир Володимирович зовсім не боявся, коли три роки тому весь російський народ в єдиному пориві святкував геополітичні перемоги. І до яких, схоже, у Кремлі мають причини зараз ставитись зовсім інакше.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme