Психотичний характер: Чому Мей порадила Путіну змінити політичну орієнтацію

Різка критика Кремля з боку прем'єр-міністра Великої Британії свідчить, що Росія спробувала погратись із впливом на громадську думку і там – але зробила це, вочевидь, достатньо неакуратно. А боротьба із зовнішньою загрозою стане виграшним політичним ходом для консерваторів, які наразі перебувають при владі у Сполученому Королівстві

Журналіст відділу «Світ»
Психотичний характер: Чому Мей порадила…

Впродовж останніх двох діб критика Росії з боку Британії стала жорсткішою, ніж будь-коли з моменту розвалу Радянського Союзу. Тон задала прем'єр-міністр країни Тереза Мей на банкеті лорд-мера лондонського Сіті. Де очільниця британського уряду сказала, що її послання Путіну дуже просте - він повинен вибрати інший шлях в порівнянні з тим, яким Москва йшла в останні роки, здійснивши анексію Криму і займаючись розпалюванням конфлікту в Україні і організацією кібератак на уряди і парламенти в Європі. "Росія неодноразово порушувала національний повітряний простір кількох європейських країн і проводила цілеспрямовану кампанію кібершпіонажу і розколу… Це включало в себе, в тому числі, втручання у вибори і хакерську атаку на міністерство оборони Данії і бундестаг", - заявила Мей. "Ми знаємо, чого ви домагаєтеся, і у вас нічого не вийде. Тому що ви недооцінюєте стійкість наших демократій, і прихильність західних країн до альянсів, які нас пов'язують", - підкреслила британський прем'єр. "Ми вживатимемо необхідних заходів для протидії російській діяльності", - заявила прем'єр-міністр. Загалом, її риторика якщо не за буквою, то за тоном навдивовижу нагадувала Фултонську промову Вінстона Черчілля, у якій той повідомляв британців і світ, що на зміну фашизму головним ворогом британії став комунізм. Що ж могло стати причиною настільки жорсткої риторики терези Мей у ситуації, коли, здається, для того не було негайних приводів? Чому Лондон стримано засуджував Путіна за Крим та Донбас, а тут раптом перейшов замалим не до погроз піти на Росію війною? Чіткої відповіді на це питання наразі немає ні в кого, але певні натяки на неї все-таки присутні.

Зокрема, таким натяком цілком може бути заява глави Національного центру кібербезпеки Великобританії Кірена Мартіна, який звинуватив Росію в хакерських атаках. "Не можу передати дані розвідки, але можу підтвердити, що втручання Росії, яке зареєстрував Національний центр кібербезпеки, включало чисельні атаки на британські ЗМІ і телекомунікаційний і енергетичний сектори", - заявив Мартін. За його словами, центр активно співпрацює з міжнародними структурами, представниками індустрії та суспільством, щоб "розібратися з загрозою".

Простіше кажучи, Мей трохи лукавила, записуючи у жертви Росії тільки Україну, Данію та німецький бундестаг. Дісталося від російських хакерів і британським ЗМІ та електростанціям. А можливо, й імідж самих консерваторів у соцмережах став об'єктом уваги "ольгінських".

По ходу подій сплили навіть конспірологічні версії про те, що на Даунінг-стріт знайшли докази російського втручання в референдум стосовно брексіту, і готуються його повторити. До слова, саме на такому потрактуванні подій давно настоює депутат британської Палати общин від Лейбористської партії і колишній міністр культури Сполученого Королівства Бен Бредшоу.

Такий сценарій – особливо, у випадку негативних результатів повторного голосування, і справді спростив би життя як британському уряду, так і бюрократії ЄС, переговори між якими стосовно умов практичної реалізації Брексіту провалюються з дивовижною регулярністю. Але завжиться на нього Мей, безумовно, тільки в тому випадку, якщо чітко бачитиме політичну підтримку у суспільстві. А ідея повторного референдуму хоч і набирає певну популярність, але поки більшістю британців, за даними соцопитувань, ще не підтримується.

У такий спосіб Росія вкотре власними недалекими діями створила собі нового противника на порожньому місці. Російські дії у кіберпросторі навряд чи завдали істотної шкоди британській інфраструктурі чи політичному устрою. Вони вкотре наочно продемонстрували безпринципний і психотичний характер російської зовнішньої політики. Про що і говорять тепер розлючені бритти, збираючись, за словами Мей, "збільшити військову і економічну підтримку України", "посилити заходи кіберзахисту" і "посилити фінансовий контроль, щоб корупційні доходи не могли перетекти з Росії до Великобританії".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme