Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками (ФОТО)

Сміятися над розмірковуваннями російського віце-прем'єра Дмитра Рогозіна про "надто досконалий" танк Т-14, що заглох на репетиції параду, насправді не варто. Недооцінка противника може дорого вартувати в нинішніх обставинах

Чи варто сміятися над Рогозіним та його…

Як відомо, коментуючи інцидент з "Арматою" на репетиції параду, Рогозін заявив: "Техніка настільки досконала, що до неї людині ще потрібно звикнути, і це не техніка підвела - а зв'язок між технікою і людиною був порушений. Не ту кнопку натиснули, як говориться".

Звісно, з хвалькуватої заяви російського чиновника всі почали сміятися, але недооцінювати військову потугу Росії все ж таки не варто. Попри те, що реальні можливості нового російського танка оцінювати поки не можна - він ще проходить випробування і поки нібито не запущений у серійне виробництво. Однак наразі Т-14 небезпідставно називають найсучаснішим танком світу.

Заявлені тактико-технічні характеристики нової російської іграшки і справді вражають.

Найголовнішою особливістю Т-14, є те, що екіпаж із комп'ютерами управління розташовується в ізольованій бронекапсулі, а сама башта танка - безлюдна. Боєкомплект, двигун і трансмісія знаходяться також ізольовано один від одного в свого роду "бронекапсулі".

При масі 48 тонн танк має 1500-сильний двигун із турбонаддувом і здатен розвивати максимальну швидкість до 90 км/год - недосяжний для більшості сучасних танків рубіж.

Т-14 устаткований танковою інформаційно-керівною системою, яка контролює всі вузли та агрегати, управляє бортовими системами, веде діагностику несправностей.

Як не прикро це визнавати, серед основних бойових танків російській "Арматі" може не знайтися конкурента, оскільки найбільші армії світу доволі давно глобально не оновлювали свій танковий парк, а український "Оплот", південнокорейська "Чорна пантера" і японський "Тип-10" створені хоч і з використанням найновіших розробок, проте мають чимало своїх недоліків.


Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 1

Т-14 під час параду в Москві

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 2

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 3

Коротко нагадаємо вам про найсучасніші основні танки, прийняті на озброєння різних армій світу.

Бойова машина "Оплот" (Україна)

Танк розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені Морозова і випускається заводом ім. Малишева.

У травні 2009 року танк був прийнятий на озброєння Збройних сил України під назвою БМ "Оплот", але серійне виробництво цих танків почалося лише в 2013 році.

"Оплот", створений на базі Т-84УД, має класичне компонування, з розміщенням відділення управління в лобовій частині, бойового відділення - посередині і моторно-трансмісійного відділення - в кормовій частині. На відміну від переважної більшості західних основних бойових танків, на БМ "Оплот" застосований автомат заряджання, що дозволило скоротити його екіпаж до трьох осіб - механіка-водія, навідника і командира. Механік-водій розміщується по центру.

Крім того, частина боєкомплекту танка винесена за межі його основного корпуса, що збільшує шанси екіпажа на виживання при влучанні в танк і детонації боєприпасів.

Однак "Оплот", на відміну від Т-14, не обладнаний бойовою інформаційно-керівною системою.

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 4

К2 "Чорна пантера" (Південна Корея)

К2 "Чорна пантера" - південнокорейський перспективний основний бойовий танк нового покоління.

При вартості в $8,5 млн за одиницю цей танк є найдорожчим у світі.

Контракт з міністерством оборони Південної Кореї на серійне виробництво танків був підписаний 29 грудня 2014 року. Згідно з цим контрактом,  до 2017 року для армії Південної Кореї буде виготовлено 100 К2.

Цей танк належить до танків нового покоління, оскільки особлива увага при його розробці була приділена ТІКС (танковій інформаційно-керуючій системі), яка б об'єднала всі електронні системи танка в єдину мережу, та БІКС (бойовій інформаційно-керуючій системі), яка би забезпечила автоматизоване управління тактичною ланкою і дозволяла б вести обмін бойовою та розвідувальною інформацією на полі бою між танками та іншою бойовою технікою різних родів військ і пунктами управління в режимі реального часу.

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 5

"Леклерк" (Фрація)

До появи південнокорейського К2 "Чорна Пантера" і японського "Тип 10" вважався найдорожчим основним танком. Серійне виробництво "Леклерка" розпочали ще далекого 1992 року і станом на 2010 рік ці танки більше не виробляють.

Наразі "Леклерки" приблизно в рівних кількостях - близько 350 танків - перебувають на озброєнні в арміях Франції та Об'єднаних Арабських еміратів. 

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 6

Тип-10 (Японія)

Прототип танка вперше був показаний в 2008 році. У 2010 році сили самооборони Японії замовили 13 танків за ціною близько $6,5 млн за одиницю. На озброєння японських сил самооборони Тип-10 був поставлений 10 січня 2012 року.

Монстр оснащений 120 мм гарматою калібру 44 Reinmetall, важить до 48 тонн, розганяється до 70 км/год, будучи одним із найшвидших сучасних танків.

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 7

М1 Абрамс (США)

Основний бойовий танк США. Серійно випускається з 1980 року. Але на сьогодні єдиний танковий завод у країні "Детройтський арсенал" у місті Детройт закритий і знесений. На даний момент здійснюється глибока модернізація наявних танків "Абрамс" всіх модифікацій на заводі "Ліма танковий завод" у місті Ліма, штат Огайо, що належить компанії General Dynamics. Однак станом на 2014 рік виробництво модернізованих версій танка продовжується як для ЗС США, так і на експорт.

М1 "Абрамс" сьогодні є на озброєнні армії і морської піхоти США, Єгипту, Саудівської Аравії, Кувейту, Іраку та Австралії.

Серед переваг танку називають потужну лобову броню, яка, щоправда, має чимало слабких місць, наявність БІКС (бойової інформаційно-керівної системи) і панорамного тепловізійного прицілу, а також високу точність гармати.

З найбільших недоліків танку - незахищеність бортів його корпусу і висока витрата палива.

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 8

"Леопард-2" (Німеччина)

До початку 2015 року вироблено більше 3000 танків цього типу, які стоять на озброєнні армій Німеччини, Австрії, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Іспанії, Данії, Греції, Туреччини та інших країн.

"Леопард 2" має класичне компонування, з розміщенням моторно-трансмісійного відділення в кормовій, бойового відділення в середній і відділення управління - в лобовій частині машини. Екіпаж танка складається з чотирьох осіб: командира, навідника, заряджаючого і механіка-водія.

Чи варто сміятися над Рогозіним та його танками? - фото 9

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme