Ракета від США: Що буде після того, як Трамп "пульне" по Кім Чен Ину

Трамп і Пентагон розробляють план превентивного удару по Північній Кореї. Питання лиш у тому, якою буде відповідь Кім Чен Ина

Журналіст відділу «Світ»
Ракета від США: Що буде після того, як Т…

США всерйоз готуються вдарити по Північній Кореї. Таку інформацію розповсюдило британське видання The Telegraph з посиланням на анонімні джерела в американській адміністрації та в британському зовнішньополітичному відомстві.

Зокрема, британське джерело видання, що було присутнє на брифінгу з радником президента США з нацбезпеки Гербертом МакМастером, розповіло: "Американці заявили, що проти Північної Кореї стримування не працює і переговори теж. У тих, хто це чув, склалося враження, що військові дії - це прийнятний варіант, який вони всерйоз розглядають".

Більше того, хоча саме рішення поки перебуває на стадії підготовки, США за даними британських дипломатів вже почали концентрувати військову потужність у регіоні.

При тому, мова не йде, звичайно, про повноцінне вторгнення. Вашингтон хоче знищити північно-корейський стартовий майданчик, склади зі зброєю, та дати зрозуміти Пхеньяну, що час для дипломатії закінчився.

За зразок буде взято рішення Дональда Трампа про бомбардування аеродрому сирійського уряду, яке провело "червону лінію" стосовно недопустимості використання хімічної зброї.

Зважаючи на те, що дипломатичні зусилля Держдепу бодай почати переговори з Кім Чен Ином наразі не дали жодних результатів, ймовірність військового рішення зростає з кожним днем.

При тому якщо сумніватись в можливій практичній реалізації подібного нальоту на Північну Корею не доводиться, то наслідки подібної операції викликають заслужені сумніви.

Найбільшою небезпекою є можлива військова відповідь Північної Кореї по своїх південних сусідах. Зважаючи на те, що помітна частина Південної Кореї - включно з мегапоілсами та густозаселеними районами - перебуває в зоні досяжності північно-корейської ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню, унеможливити цю відповідь одним рішучим ударом по пускових установках тактичних ракет видається неможливим. Та й американські комплекси ППО, розміщені в Південній Кореї, будуть фактично неефективними проти традиційних артилерійських сил та РСЗВ. Евакуювати населення з прикордонних районів, та швидко перекинути значні сили для захисту кордону від можливих спроб сухопутного наступу північно-корейської армії Сеул, вочевидь, не зможе.

Таким чином, військова операція США проти Пхеньяну, з тактичної точки зору, є прагматичним рішенням. Вашингтон хоче за будь-яку ціну зупинити розробку та випробування ракет, здатних досягнути материкової частини США. При тому потенційна відповідь Північної Кореї - якщо вона буде реалізована у військовій площині - явно досягне тільки сусідньої країни, а не США. Можливість втручання Росії та Китаю в короткочасну і масовану ракетно-бомбову атаку, на яке свого часу натякали відставні китайські військові, насправді теж є доволі примарною.

Але в разі, якщо після цієї атаки Пхеньян таки почне повномасштабні військові дії проти Південної Кореї, то навіть в разі наступної поразки Кім Чен Ина для адміністраії Трампа результат операції буде катастрофою. Наслідків якої буде чимало - починаючи від того моменту, що відповідати за поспішне рішення американському президенту доведеться перед власним Конгресом, а Південна Корея цілком може піти на переговори з північними сусідами, в якості приводу до яких може фігурувати розрив стосунків зі США, які спробують вирішити свої проблеми чужим коштом. Ну і закінчуючи тим фактом, що військова операція з легким духом авантюри може послужити причиною десятків, якщо не сотень тисяч смертей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme