Чи наважиться Трамп почати свою корейську війну

Американський президент, який всю кампанію збудував на "новому американському ізоляціонізмі", ризикує бути втягнутим в масштабну війну далеко від кордонів США

Чи наважиться Трамп почати свою корейськ…

Той факт, що Північна Корея знову стала приводом для кризи в міжнародних стосунках, нікого не дивує. Цю роль Пхеньян з успіхом виконує вже більш, ніж півстоліття.

Проте впродовж останніх двох тижнів ситуація невпинно рухається від холодної війни до "теплішої" форми конфлікту. І якщо вбивство брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина стало приводом для жорстких взаємних дипломатичних санкцій, то "ракетний залп" Північної Кореї, здійснений 6 березня, запустив процес ракетного стримування і реалістичних дискусій стосовно силової протидії пхеньянським військовим розвагам. Особливо після корейського коментаря стосовно того, що запуск чотирьох балістичних ракет був не просто черговим шоу для дорогого товариша Кім Че Ина, а навчаннями з нанесення удару по американських базах в Японії.

У відповідь США почали у спішному порядку розгортати протиракетну оборону в Північній Кореї. Себто доставка комплексів THAAD планувалась іще Обамою, але завдяки діям КНДР плани на неозначене майбутнє перетворились на важкі транспортні літаки, з яких цієї ночі викотились пускові установки.

При тому процес розгортання ПРО в Південній Кореї вимагає неабиякої делікатності. Оскільки розміщені там американські протиракети можуть протидіяти не тільки ракетним ініціативам КНДР, але й зменшувати можливості Китаю.

Мабуть, тому в Кореї і були розгорнуті саме комплекси THAAD. Їхня специфіка полягає в відсутності вибухової вражаючої частини – знищення цілі відбувається виключно завдяки кінетичній енергії ударного блоку. І "заточена" ця система саме для протидії достатньо примітивним ракетам середньої дальності. Розробка THAAD почалась тоді, коли з'ясувалось, що "класичні" Patriot модифікацій PAC-1 і PAC-2 навіть вибухнувши біля чогось примітивного – на кшталт іракських ракет "Скад" – далеко не завжди гарантовано виводять їх з ладу. Таким чином, THAAD – це і справді протидія саме північно-корейським, а не китайським ракетам. Аналогічні ракети найближчим часом будуть розміщені і в Японії.

Але протиракетами – чи спільними з Сеулом військовими навчаннями – ситуацію не виправити. Оскільки, створення північно-корейським режимом повноцінних міжконтинентальних балістичних ракет – це питання часу. При тому не надто тривалого. Ракети, здатні долати до 8 тисяч кілометрів, і долітати до материкової частини США, Пхеньян може отримати впродовж року – двох. Після чого жоден американський громадянин не матиме певності щодо того. Від чого й коли він прокинеться – від дзвінка будильника вранці чи від сирени повітряної тривоги посеред ночі.

Тому перед Дональдом Трампом і його радниками стоїть зараз класичне питання – що робити далі? За даними ЗМІ, в Білому домі готові розглядати навіть варіанти, направду далекі від політичного мейнстріму, починаючи від визнання Північної Кореї як ядерної держави (комусь не подобався Чуркін в Радбезі? Та ні, він всім не подобався – але тепер там можуть з'явитись і "північнокорейські дипломати з правом вето"). І закінчуючи повномасштабними військовими діями проти Пхеньяна.

Є, звичайно, і "проміжні" варіанти – на кшталт локальних ударів по ракетних дослідницьких центрах, полігонах та об'єктах ядерної інфраструктури. Але навіть такі "половинчасті" рішення можуть підштовхнути Пхеньтян до початку повномасштабної війни. Виграти яку ні Південна Корея, ні Японія без участі Вашингтону не зможуть. Особливо якщо в Пекіні приймуть рішення підтримати "неправильного, але близького" Кім Чен Ина" проти "правильних, але чужих" Сеулу й Токіо.

Тому в найближчі тижні Вашингтону доведеться приймати доленосні рішення стосовно майбутніх стосунків з КНДР. Бо хоче того Дональд Трамп чи ні, а в світі з'явились засоби, здатні стовідсотково зруйнувати політику американського ізоляціонізму. Північнокорейські міжконтинентальні ракети з ядерними боєголовками, наприклад. Їх же навіть "Велика мексиканська стіна" не зупинить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme