UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Через Росію та Китай ООН може призупинити допомогу Сирії

Місії ООН по транскордонній гуманітарній допомозі Сирії загрожує заморожуванням, якщо члени Ради безпеки не зможуть прийти до компромісного рішення до закінчення діючої угоди ввечері в п'ятницю, 10 січня
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Переговори про умови продовження повноважень місії не припиняються з 20 грудня 2019 року, коли на засіданні Радбезу ООН Росія і Китай наклали вето на проект відповідної резолюції.

Якщо резолюція про продовження транскордонної місії не буде ухвалена, "ООН і нашим гуманітарним партнерам стане набагато важче добратися до мільйонів сирійців, яким необхідний доступ до допомоги, що рятує їхні життя", попередив представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік. За оцінками ООН, допомога потрібна приблизно трьом мільйонам осіб.

Діюча резолюція Радбезу ООН, ухвалена в 2014 році, дозволяє колонам з гуманітарною допомогою перетинати чотири прикордонні пункти Сирії з боку Туреччини, Іраку та Йорданії без згоди сирійської влади. Так міжнародні організації могли доставляти гуманітарну допомогу в регіони, контрольовані повстанцями.

Проект нової резолюції розробили Німеччина, Бельгія і Кувейт. Документ пропонував зберегти три з чотирьох пунктів пропуску, непідконтрольних офіційному Дамаску. Крім того, пропонувалося продовжити механізм транскордонної гуманітарної допомоги ще на один рік. За проект проголосували всі члени Радбезу ООН, крім Росії і Китаю. У свою чергу російсько-китайський проект також не отримав необхідної підтримки.

Пояснюючи позицію Москви, постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що сирійський президент Башар Асад повернув контроль над більшою частиною країни, а значить, резолюція транскордонної гуманітарної допомоги "застаріла". Держсекретар США Майкл Помпео різко розкритикував позицію Росії і Китаю, назвавши їх вето "ганебним".

Нагадаємо, 4 січня Рада Безпеки ООН обговорила гуманітарну ситуацію, що склалася в провінції Ідліб на півночі Сирії внаслідок наступу армії Асада за підтримки російських військових. 

Росія та Китай 20 грудня наклали вето на проект резолюції Радбезу ООН щодо постачання міжнародної допомоги Сирії через кордон із Туреччиною та Іраком.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme