Бюджет ЄС "провалився"

Представники країн Європейського Союзу і депутати Європарламенту не змогли узгодити проект бюджету ЄС на 2019 рік

Переговори в Брюсселі були перервані, оскільки сторони не досягли угоди, яка б задовольнила усіх, до запланованого терміну - опівночі 20 листопада, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Як заявив комісар ЄС з питань бюджету Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger), "протягом декількох днів" буде представлена нова пропозиція щодо бюджету від Єврокомісії для забезпечення угоди до кінця поточного року. Якщо прориву в переговорах досягти не вдасться, фінансування здійснюватиметься щомісяця, виходячи з того бюджетного обсягу, який існує зараз, без запланованого на 2019 рік підвищення.

Раніше повідомлялось, що Єврокомісія запропонувала схвалити бюджет в обсязі 165,6 млрд євро, що на 3% більше нинішнього. Коли розпочалися переговори, представники країн ЄС зажадали знизити запланований обсяг на 1,5 млрд євро, а депутати Європарламенту, навпаки, збільшити його на 770 млн євро.

Раніше, в серпні, комісар Еттінгер закликав уряд Німеччини підтримати заплановане збільшення бюджету ЄС. Тим часом фінансове навантаження на Німеччину, яка є найбільшим бюджетним донором ЄС (частка ФРН становить близько 35 млрд євро), а також на інші країни повинне зрости після виходу Британії зі складу ЄС.

В останні роки щорічний внесок Британії становив близько 12 млрд євро - ця країна була третім за розміром платником в загальну європейську касу після Німеччини та Франції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС