ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бунт науковців на Росії: вчені "настукали" Медведєву на Роскомнагляд

Рада Товариства науковців підготували заяву для прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва з критикою Роскомнагляду

Depo.Світ
25 квітня 2018 17:18
ФОТО: depo.ua

Вчені незадоволені перебоями в роботі наукових і освітніх інтернет-ресурсів, які виникли через спроби відомства заблокувати месенджер Telegram, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

Рада висловила обурення прем'єр-міністру масовими перебоями в роботі спеціалізованої мережі наукових контактів ResearchGate, архівах наукових журналів найбільшого видавництва Wiley, центрального сховища бібліотек Java, сайту журналу Science, пошукової системи Google і інших сервісах.

"Це відомство створило перешкоди для доступу майже до 18 мільйонів IP-адрес: їх число майже в два рази перевищує кількість користувачів Telegram на Росії", – зазначають вчені.

Вчені розповіли Медведєву, що через перебої в роботі комплексної інформаційної системи (КІАС) російського фонду фундаментальних досліджень (РФФД) привели до зриву подачі заявок на конкурси грантів.

Через порушення доступу до навчальних сайтам СколТеха, МГУ, Вищої школи економіки та інших вузів був частково паралізований навчальний процес. Через дії Роскомнагляду був недоступний і сайт мережевої спільноти "Діссернет", який в 2013 році виявив некоректні запозичення і в роботі глави Роскомнагляду Олександра Жарова.

"Та шкода, яку завдали дії цього відомства російської науки та освіти, а значить і всьому суспільству, ніяк не може бути виправдана необхідністю виконання судового рішення щодо однієї приватної компанії", – зазначають науковці.

Крім того, рада наголошує, що відповідно до ст. 29 Конституції Росії кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію будь-яким законним способом.

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії.

16 квітня на Росії Роскомнагляд почав блокувати Telegram.

Блокування месенджера почалося після того, як засновник Telegram Павло Дуров вирішив не передавати ФСБ Росії ключі для розшифровки листування користувачів месенджера.

18 квітня "Роскомнагляд" заявив, що через Telegram може заблокувати Amazon та Google.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ