Бундестаг збереться вночі, щоб обговорити захист Nord Stream 2 від санкцій

Депутати німецького парламенту вночі обговорюватимуть два питання, пов’язані з Nord Stream 2: захист газопроводу від політики санкцій та внесену урядом правку до закону, який імплементує Директиву ЄС щодо внутрішнього ринку природного газу
 

У порядку денному пленарного засідання вказано, що розгляд цих двох питань має розпочатися о 21:00 7 листопада та 02.55 8 листопада, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Бундестаг обговорить у четвер, 7 листопада 2019 р., запит за пропозицією фракції АдН (правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" – ред) під назвою "Забезпечити енергозабезпечення Німеччини – захистити Nord Stream 2 від політики санкцій", – анонсує тему засідання сайт парламенту.

Очікується, що після 45 хвилин дискусії, яка почнеться близько 21.00 (час берлінський), заявка буде передана до Комітету з економічних та енергетичних питань для подальшого обговорення. У своїй заявці АдН закликає Федеральний уряд "вжити необхідних контрзаходів, щоб захистити європейські компанії, які беруть участь у проєкті Nord Stream 2, від санкцій США". У разі введення санкцій щодо Nord Stream 2, уряду пропонується спрямувати кошти державної банківської групи KfW на компенсацію додаткових витрат та можливих затримок у проєкті.

На 02.55 ночі (!) поставлена на обговорення внесена Федеральним урядом поправка до закону про енергетичну промисловість, який імплементує до законодавства ФРН Директиву ЄС щодо загальних правил внутрішнього ринку природного газу.

"Цим законопроєктом повинні бути внесені зміни у визначення взаємозв'язків у газовій галузі. Метою є також поширення правил внутрішнього ринку газу, в тому числі, на трубопроводи між державами-членами ЄС та державами – не членами ЄС. Надалі вимоги регуляторного законодавства повинні застосовуватися до сухопутного або морського кордону держави-члена", – йдеться у поясненні.

Разом з тим на 4 ранку 8 листопада поставлено на розгляд законопроєкт "щодо Угоди від 7 листопада 2018 року між Федеративною Республікою Німеччина та Україною про соціальне забезпечення". Угода має на меті, зокрема, уникнути подвійного пенсійного та соціального страхування від нещасних випадків для працівників, які виїхали на роботу до іншої країни.

Нагадаємо, 30 жовтня Данія видала дозвіл на будівництво "Північного потоку-2".

6 листопада стало відомо, що німецька правляча коаліція розробила новий закон, який має захистити газопровід "Північний потік-2", який будує Росія, від посилених правил оновленої газової директиви ЄС.

Довідка. Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme